Autorka książek o Harrym Potterze ciężko podpadła genderystom

Jarosław Dudała Jarosław Dudała

dodane 20.12.2019 14:49

Autorka serii książek o Harrym Potterze J.K. Rowling opublikowała twit, w którym stanęła po stronie specjalistki ds. podatków wyrzuconej z pracy. Za co? Za stwierdzenie, że nie da się zmienić płci biologicznej.

Autorka książek o Harrym Potterze ciężko podpadła genderystom J.K. Rowling John Mathew Smith & www.celebrity-photos.com / CC 2.0

Maya Forstater została zwolniona z pracy w think tanku Center for Global Development za stwierdzenie w internecie, że nie da się zmienić płci biologicznej. Kobieta odwołała się do sądu. Ten jednak uznał, że jej podejście, zakładające zwracanie się do osób transseksualnych w sposób zgodny z ich biologiczną płcią, "nie zasługuje na szacunek w demokratycznym społeczeństwie".

J.K. Rowling znana była dotąd z liberalnych poglądów. Ale tego było za wiele nawet dla niej. Stwierdziła na Twitterze: „Ubieraj się, jak chcesz. Nazywaj się, jak chcesz. Śpij z kimkolwiek, kto się na to zgodzi. Żyj najlepiej, jak potrafisz w bezpieczeństwie i pokoju. Ale żeby zmuszać kobietę do odejścia z pracy za stwierdzenie, że płeć jest rzeczywista?”

 

Tagi: