„Sztuka poszukiwania oblicza Boga”

VATICANNEWS.VA

dodane 21.11.2019 19:38

W obchodzone w kalendarzu liturgicznym święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny przypada dzień poświęcony żeńskim zakonom kontemplacyjnym. Z tej okazji na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim zostanie zaprezentowany dokument pt. „Sztuka poszukiwania oblicza Boga”.

„Sztuka poszukiwania oblicza Boga” ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

Zawiera on wskazania dla żeńskiej formacji kontemplacyjnej, które mają za zadanie utrzymanie poczucia osobistego wezwania, sensu powołania, aż po dawanie świadectwa poprzez życie kontemplacyjne. Formacja, również w zakonach kontemplacyjnych, ma zasadnicze znaczenie. Dokument uznaje ją za narzędzie służące całościowemu rozwojowi osoby, tak, aby poprzez ludzki i duchowy wzrost osiągnąć pełną dojrzałość w Chrystusie.

Troska o dynamikę formacyjną ożywia umysł, rozszerza serce, pozwala wyjść poza własne ograniczone schematy, aby otworzyć się na głębsze horyzonty, które wzbudza działanie Ducha. Dokument, zarówno na poziomie osobistym jak i wspólnotowym, ma pomagać przekraczać podziały w życiu oraz sprzyjać głębokiej przemianie osoby oraz jej integracji.

Tagi: