Stoch drugi w Willingen

PAP

publikacja 16.02.2019 18:12

Zwyciężył Niemiec Karl Geiger, a trzecie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Stoch drugi w Willingen Kamil Stoch podczas zawodów w skokach narciarskich Roman Tomczak /Foto Gość

Polski skoczek zajął drugie miejsce w zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata zawodach w niemieckim Willingen. Na czwartej pozycji uplasował się Piotr Żyła, Dawid Kubacki był piąty, a 22. Stefan Hula.

Stoch prowadził po pierwszej serii, ale w drugiej Geiger, trzeci na półmetku, uzyskał aż 150,5 m. Próba gorsza tylko półtora metra od rekordu skoczni zapewniła reprezentantowi gospodarzy zwycięstwo. Najlepszy polski skoczek po raz 66. w karierze stanął na podium zawodów tego cyklu, a po raz 18. na drugim stopniu. Trzykrotny mistrz olimpijski ma aktualnie w dorobku 33 zwycięstwa oraz 15 trzecich lokat.

W klasyfikacji generalnej PŚ liderem jest nadal Kobayashi, Stoch jest drugi.