Wysoka wygrana w ostatnim sprawdzianie przed mundialem

Wojciech Teister Wojciech Teister

publikacja 12.06.2018 20:02

Reprezentacja Polski nie dała żadnych szans Litwinom w meczu towarzyskim na Stadionie Narodowym.

Wysoka wygrana w ostatnim sprawdzianie przed mundialem PAP/Leszek Szymański

W ostatnim sprawdzianie przed wyjazdem na mundial Polacy wygrali z reprezentacja Litwy 4:0. W pierwszej połowie dwie bramki strzelił Robert Lewandowki - w 19. i 33. minucie. Pierwsza bramka padła z gry, druga po strzale z rzutu wolnego - mocno uderzona piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła tuż za linią bramkową.

W drugiej połowie Polacy strzelili trzy bramki. Pierwsza, fantastyczna, strzelona pietą przez Grzegorza Krychowiaka nie została jednak uznana, bo wcześniej piłkarz przyjął piłkę ręką. Kolejne Co nie udało się Krychowiakowi, zrobił Dawid Kownacki, który w 72. minucie zdobył swoją pierwszą bramkę w reprezentacji Polski. Wynik ustalił strzałem z rzutu karnego w 82. minucie Jakub Błaszczykowski.

Polska - Litwa 4:0.

Bramki: Robert Lewandowski dwie (19, 33-wolny), Dawid Kownacki (71), Jakub Błaszczykowski (82-karny).

Polska: Łukasz Fabiański (46. Wojciech Szczęsny) - Bartosz Bereszyński, Artur Jędrzejczyk (46. Łukasz Piszczek), Jan Bednarek (53. Michał Pazdan), Thiago Cionek, Maciej Rybus (70. Jakub Błaszczykowski) - Dawid Kownacki, Grzegorz Krychowiak (77. Piotr Zieliński), Jacek Góralski, Arkadiusz Milik - Robert Lewandowski (46. Łukasz Teodorczyk).

Litwa: Dżiugas Bartkus - Rolandas Baravykas (74. Valdemar Borovskij), Edvinas Girdvainis, Algis Jankauskas (90. Tomas Mikuckis), Egidijus Vaitkunas - Simonas Paulius (58. Vykintas Slivka), Modestas Vorobjovas, Arvydas Novikovas, Ovidijus Verbickas, Fedor Cernych (25. Justas Lasickas) - Darvydas Sernas (68. Karolis Laukzemis).