Rząd USA chce chronić życie od poczęcia

PAP

dodane 19.10.2017 06:34

Departament Zdrowia USA tworzy plan strategiczny, w którym stwierdza, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia - pisze w czwartkowym wydaniu "Nasz Dziennik".

Rząd USA chce chronić życie od poczęcia Roman Koszowski /Foto Gość

Jak zauważa gazeta, "w projekcie planu strategicznego na lata 2018-2022 Departament Zdrowia i Usług Społecznych wprowadza zapis o zagwarantowaniu opieki zdrowotnej »dla wszystkich osób, w tym nienarodzonych«".

"W dokumencie znalazł się też zapis mówiący, że »podstawowym elementem misji Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych jest służba wszystkim Amerykanom od poczęcia do naturalnej śmierci«" - pisze "Nasz Dziennik". Oznacza to "ochronę nie tylko przed aborcją, ale także przed eutanazją" - podkreśla gazeta.

"Można powiedzieć, że mamy teraz do czynienia z powrotem do normalności, przede wszystkim do mówienia prawdy" - tak amerykański projekt w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" skomentował prof. Bogdan Chazan.

"Oby udało się wprowadzić te zmiany w życie. Skutki byłyby ogromne. Stany Zjednoczone są krajem opiniotwórczym. Mogłoby to wpłynąć na zmianę przepisów prawa w kontekście wielu zagrożeń, które są udziałem dziecka na najwcześniejszym etapie, a także ochrony życia ludzi starszych i ciężko chorych" - wyraził nadzieję lekarz.