Dwa medale! Niewiadoma triumfuje w ME w kolarstwie!

PAP

publikacja 17.09.2016 18:40

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv) wywalczyła srebrny medal w wyścigu elity ze startu wspólnego podczas rozgrywanych we francuskim Plumelec mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym. W kategorii do lat 23 zdobyła złoto.

Dwa medale! Niewiadoma triumfuje w ME w kolarstwie! 伟业 wei yuet / CC 2.0

Złoto w elicie - po walce na finiszu - wywalczyła koleżanka Polki z grupy - Holenderka Anna van der Breggen. Na najniższym stopniu podium stanęła Włoszka Elisa Longo Borghini (Wiggle High5). Na 18. pozycji uplasowała się kolejna z biało-czerwonych - Eugenia Bujak (obie BTC City Ljubljana).

Niewiadoma w kategorii młodzieżowej powtórzyła sukces sprzed roku. W sierpniowych igrzyskach w Rio de Janeiro niespełna 22-letnia zawodniczka z Limanowej była szósta. W jej dorobku są także m.in. srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku oraz wywalczony wraz z grupą Rabobank Liv brąz ubiegłorocznych mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas.

W kategorii młodzieżowców dziewiątą lokatę - najlepszą z Polaków - wywalczył w sobotę Przemysław Kasperkiewicz (Klein Constantia). Triumfował Białorusin Aleksandr Riabuszenko.

ME zakończy niedzielny wyścig elity mężczyzn.

Wyniki wyścigów ze startu wspólnego w mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym: <PRE> kobiety

elita (111,2 km)

1. Anna van der Breggen (Holandia) 2:55.55 2. Katarzyna Niewiadoma (Polska) 3. Elisa Longo Borghini (Włochy) obie ten sam czas ... 18. Eugenia Bujak (Polska) 0.26 33. Paulina Brzeźna-Bentkowska (Polska) 0.43 52. Anna Plichta (Polska) 1.09 56. Małgorzata Jasińska (Polska) 1.49 61. Alicja Ratajczak (Polska) 2.00 62. Katarzyna Pawłowska (Polska) 3.46 89. Ewelina Szybiak (Polska) 10.41

do lat 23 (111,2 km)

1. Katarzyna Niewiadoma (Polska) 2:55.55 2. Cecilie Uttrup Ludwig (Dania) strata 0.12 3. Severine Eraud (Francja) ten sam czas ... 21. Alicja Ratajczak (Polska) 2.00