Radwańska w finale WTA w Singapurze!

PAP

publikacja 31.10.2015 11:29

Rozstawiona z "piątką" Agnieszka Radwańska pokonała Hiszpankę Garbine Muguruzę (2.) 6:7 (5-7), 6:3, 7:5 w półfinale turnieju WTA Finals w Singapurze. Polska tenisistka po raz pierwszy w karierze zagra w decydującym spotkaniu kończącej sezon imprezy masters.

Radwańska w finale WTA w Singapurze! Agnieszka Radwańska po zwycięskim pojedynku półfinałowym w Singapurze WALLACE WOON /PAP/EPA

Finałową rywalkę Polki wyłoni mecz Rosjanki Marii Szarapowej (3.) z Czeszką Petrą Kvitovą (4.).

W pierwszym secie Radwańska prowadziła 4:1, ale Muguruza odrobiła straty. Taką samą przewagę Polka miała w tie-breaku, ale ostatecznie lepsza była rywalka. W dwóch kolejnych partiach również nie brakowało emocji i zwrotów akcji, ale obie zakończyły się zwycięstwem krakowianki. Hiszpanka, która w Singapurze startuje także w deblu, momenty dobrej gry przeplatała prostymi błędami wynikającymi ze zmęczenia.

Spotkanie trwało dwie godziny i 39 minut. 26-letnia Radwańska i młodsza o cztery lata Muguruza zmierzyły się po raz siódmy. Wszystkie cztery poprzednie mecze w tym roku rozstrzygnęła na swoją korzyść urodzona w Wenezueli Hiszpanka, w dwóch wcześniejszych lepsza była krakowianka.

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego po raz siódmy startuje w masters. Dwukrotnie - w 2012 roku i w poprzedni sezonie - dotarła do półfinału turnieju nazywanego wcześniej WTA Championships, co było do soboty jej najlepszym osiągnięciem w tych zawodach. Muguruza zadebiutowała w gronie uczestniczek tej imprezy w singlu.

Wynik półfinału:

Agnieszka Radwańska (Polska, 5) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 2) 6:7 (5-7), 6:3, 7:5.(PAP)