SportAccord: Wlazły najlepszy na świecie

PAP

publikacja 23.04.2015 20:55

Mistrz świata w siatkówce Mariusz Wlazły został uznany przez organizację SportAccord najlepszym sportowcem świata 2014 roku. Atakujący PGE Skry Bełchatów został wyróżniony w czwartek w Soczi na uroczystej gali.

Poza Polakiem w finałowej czwórce pretendentów do nagrody znaleźli się: Gruzin Avtandil Czrikiszwili (judo), Hiszpan Kilian Jornet Burgada (skialpinizm) i Rumun Camil Moldoveanu (jujitsu). Triumfatora wybrała specjalna kapituła.

W kategorii "Sportowe Miasto 2014 roku" w finałowej rozgrywce znalazła się Warszawa obok Glasgow, Rio de Janeiro i Soczi. Zwyciężył rosyjski kurort, gdzie rozegrane zostały zimowe igrzyska olimpijskie.

SportAccord to organizacja, która zrzesza 109 zarówno olimpijskich, jak i nieolimpijskich federacji sportowych z całego świata. Co roku organizuje plebiscyt, w którym przyznaje nagrody w sześciu kategoriach: sportowiec roku, spor­t­smen­ka roku, sportowy bohater roku, reklama roku (obraz, film lub pismo), sportowe miasto roku i sportowy sponsor roku.

Wlazły ma za sobą fantastyczny rok. Został najbardziej wartościowym zawodnikiem mistrzostw świata w piłce siatkowej, które we wrześniu odbyły się w siedmiu polskich miastach. W finale biało-czerwoni pokonali broniących tytułu Brazylijczyków.

Ze Skrą Wlazły zdobył mistrzostwo Polski, a w trzech finałowych meczach za każdym razem zdobywał nagrodę MVP.