Widok niezwykły i radosny

KAI

publikacja 23.07.2013 22:04

Charakterystycznym dla dzisiejszego obrazu Rio de Janeiro są rzesze młodzieży z całego świata wypełniające ulice. Podkreślił to w swoim blogu z miasta Światowych Dni Młodzieży kardynał Christoph Schönborn.

Arcybiskup Wiednia zauważył także, że ludność Rio to ludzie w większości młodzi. „Dla nas, Austriaków, jest to niezwykły obraz, ale daje powody do radości” - dodał.

Kard. Schönborn, który od dwóch dni przebywa na ŚDM, gdzie wygłosi konferencje, napisał też na blogu o swoim spotkaniu z przeorem Ekumenicznej Wspólnoty Taizé, bratem Aloisem oraz z braćmi z jego rodzimego zakonu dominikanów. A nade wszystko przyznał, że jest pod wielkim wrażeniem religijności młodych Brazylijczyków. „Odnosi się tu wrażenie, że bycie wierzącym jest nieodłącznym elementem życia, czymś oczywistym” - czytamy w blogu przewodniczącego episkopatu Austrii.

Wczoraj, w pierwszym dniu pobytu w Rio, kard. Schönborn modlił się wspólnie z grupą młodzieży w jednym z kościołów. Jak przyznał, szybko zapomniał o zmęczeniu podróżą patrząc, jaka radość wypełniała uczestników tego nabożeństwa.

Dziś po południu czasu lokalnego kard. Schönborn i duszpasterz młodzieży bp Franz Lackner spotkają się w położonej w pobliżu Głowy Cukrowej parafii Ipanema z liczącą 560 osób grupą młodzieży z Austrii. Wygłosi dla nich katechezę, a następnie będzie odpowiadał na pytania młodych.