"Skandaliczne wyniki" meczów

PAP

publikacja 09.07.2013 17:00

Nigeryjska Federacja Piłkarska (NFF) zawiesiła cztery kluby amatorskiej ligi, które brały udział w meczach zakończonych - jak to ujęto - "skandalicznymi wynikami". W spotkaniach, które decydowały o awansie do wyższej dywizji padły rezultaty 79:0 i 67:0.

"Skandaliczne wyniki" meczów AUTOR / CC 2.0

W rozgrywanych jednocześnie pojedynkach zespół Plateau United Feeders pokonał 79:0 drużynę Akurba FC, zdobywając 72 gole w drugiej połowie, natomiast Police Machine rozgromił Babayaro FC 67:0, choć do przerwy prowadził tylko 6:0.

Obie zwycięskie drużyny potrzebowały poprawienia bilansu bramkowego, aby wywalczyć awans do wyższej ligi.

NFF nazwała te rozstrzygnięcia "niewytłumaczalnym pokazem bezwstydności" i poinformowała, że rozpocznie śledztwo przeciwko piłkarzom, arbitrom oraz organizatorowi rozgrywek.

"Każdy, kto brał udział w tym bulwersującym wydarzeniu zostanie surowo ukarany" - zapowiedziano.