Wakacyjna, rodzinna opowieść: konkurs!

Agata Puścikowska

publikacja 01.07.2013 13:28

Lato u cioci na wsi? Na rekolekcjach? Wczasy nad morzem? Wszystko jedno: byle z rodziną. Jak wypoczywać z bliskimi? Piszcie! Najciekawsze relacje nagrodzimy.

Wakacyjna, rodzinna opowieść: konkurs! Józef Wolny /GN

Rozpoczęło się lato. Większość rodzin chciałoby wyjechać i wspólnie odpocząć. Nie zawsze jest to możliwe. Jednak mimo ograniczonych funduszy, braku urlopu - warto powalczyć o rodzinne wakacje. Choćby najkrótsze.

Wiele rodzin, mimo skromnych budżetów, zwiedza Polskę, a nawet świat. W jaki sposób? Nocując w namiotach, zbierając fundusze przez niemal cały rok, wynajmując tanie kwatery czy… wymieniając się mieszkaniami z zaprzyjaźnionymi rodzinami z innych regionów. Liczy się pomysł, chęci i dobry pomysł - żeby wszystko dobrze zorganizować.

A może Państwo macie własne, sprawdzone recepty na rodzinne wakacje? Przysyłajcie nam opowieści, relacje, fotografie z wakacyjnych wojaży. Będziemy je systematycznie publikować. Może pomogą niezdecydowanym wybrać się na rodzinny wypad? Jeśli nie w tym roku, to wiadomo: wakacje będą znów. Za rok, dwa czy pięć.

Bo czasem, myśląc o wakacjach, po prostu boimy się wakacyjnie „zaszaleć” -. Myślimy, że skoro nie stać nas na czterogwiazdkowy hotel, w ogóle nie powinniśmy ruszać się z domu. To błąd: tania kwatera (naprawdę można znaleźć, nawet w obleganych kurortach), namiot czy wakacje pod gruszą u cioci na wsi, a nawet wypad na weekend do pobliskiego lasu, są wspaniałym pomysłem na wakacje z dziećmi i współmałżonkiem. I doskonale spełniają swoje zadanie: pozwalają odpocząć, a jednocześnie - scalać rodzinne więzy i budować relacje oraz pozytywne wspomnienia.                                                                 

Wiele rodzin też wybiera się na rekolekcje oraz wspólnie pielgrzymuje. To z kolei sposób na podładowanie duchowych akumulatorów, wakacje z rodziną i Bogiem oraz… odpoczynek na łonie natury.

Szanownym Czytelnikom, życzymy wspaniałego odpoczynku. I zachęcamy do dzielenia się wakacyjnymi opowieściami: z wczasów nad morzem, pod namiotem, na wsi, czy na rekolekcjach.

Relacje z rodzinnych wakacji prosimy przysyłać na adres: wakacje@gosc.pl. Pod koniec wakacji - najciekawsze wspomnienia - nagrodzimy. Atrakcyjne upominki czekają!

Redakcja