Kolejna zerwana umowa na budowę dróg

PAP

publikacja 21.06.2013 16:20

Alpine Bau nie dokończy budowy drogi krajowej nr 16 od Biskupca do Borek Wielkich. Olsztyński oddział GDDKiA poinformował, że wykonawca nie wywiązywał się z umowy, więc Dyrekcja odstąpiła od kontraktu. GDDKiA zapewniła, że trasa będzie jednak zbudowana.

Kolejna zerwana umowa na budowę dróg GDDKA rozwiązuje umowy z Alpine Bau, ale zapewnia, że rozpoczęte budowy dróg zostaną doprowadzone do końca Daniel749 / CC-SA 3.0

"Pomimo zaistniałej sytuacji GDDKiA oświadcza, że budowa drogi krajowej nr 16 zostanie zrealizowana" - poinformował w piątkowym komunikacie olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

"Zakłada się następujący scenariusz - przeprowadzona zostanie szczegółowa inwentaryzacja placu budowy i będzie ogłoszony przetarg na wybór nowego wykonawcy. Przewidujemy, że dokończenie budowy drogi krajowej nr 16 i oddanie do ruchu powinno nastąpić do końca 2013 r." - czytamy.

W piątek GDDKiA odstąpiła także od kontraktu z Alpine Bau na budowę drogi ekspresowej S5 Poznań - Wrocław na odcinku Kaczkowo - Korzeńsko.