Członkowie PO wybiorą Tuska w wakacje

PAP

publikacja 14.06.2013 16:40

Wybory przewodniczącego PO odbędą się w lipcu i w sierpniu, a wybory wewnętrzne w kołach, powiatach i regionach mają trwać od 1 września do końca października br. - ustalił w piątek zarząd krajowy PO.

Członkowie PO wybiorą Tuska w wakacje Donald Tusk Paweł Supernak /PAP

Jak poinformował PAP sekretarz generalny PO Andrzej Wyrobiec, po zaplanowanej na 29 czerwca konwencji krajowej PO (ma ona zmienić statut partii, umożliwiając bezpośrednie wybory przewodniczącego) będzie tydzień na zgłaszanie się kandydatów na szefa PO. Do tej pory start zadeklarował jedynie Donald Tusk.

Nowego przewodniczącego wybiorą członkowie partii (jest ich około 40 tysięcy) w głosowaniu przez internet i korespondencyjnym.

"Szacujemy, biorąc pod uwagę czas potrzebny na przesyłanie dokumentów pocztą, że w sierpniu zakończy się pierwsza tura wyborów przewodniczącego. Jeśli będzie potrzebna druga tura, to najprawdopodobniej dojdzie do niej na przełomie sierpnia i września" - powiedział PAP Wyrobiec.

1 września rozpoczną się wybory w lokalnych strukturach PO, czyli najpierw w kołach, a potem w regionach i powiatach. Mają potrwać do końca października.

Proces wyborczy w PO zakończy konwencja wstępnie zaplanowana na 23 lub 30 listopada - podał Wyrobiec.

TAGI: