Skoki: Dobre wyniki Polaków w Sapporo

PAP

publikacja 20.01.2013 08:43

Kamil Stoch zajął piąte miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Wygrał Czech Jan Matura, który triumfował także w sobotę. Maciej Kot był 14., Dawid Kubacki 18., Piotr Żyła 22. a Krzysztof Miętus 25.

Skoki: Dobre wyniki Polaków w Sapporo Czech Jan Matura nad Sapporo. PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA

Na drugiej pozycji uplasował się Słoweniec Robert Kranjec, a na trzeciej Niemiec Andreas Wank.

Największym pechowcem konkursu był Japończyk Daiki Ito, zajmujący drugie miejsce po pierwszej serii. Zawodnik pechowo spadł z belki startowej, zsuwał się z nartami przez kilkadziesiąt metrów, na szczęście został zatrzymany przez obsługę obiektu tuż przed bulą i nie spadł z progu.