Kleryckie mistrzostwa w siatkówce

Piotr Andrzejak (WŚSD)

publikacja 03.05.2012 11:29

II Mistrzostwa Polski Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Siatkowej rozegrano 28 kwietnia br.

Kleryckie mistrzostwa w siatkówce WŚSD

Gospodarzami tegorocznych zawodów było Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, które zajęło I miejsce w zeszłorocznych zawodach w Krakowie. Do ścisłej czołówki weszły cztery seminaria: WSD w Olsztynie, WSD oo. Salwatorianów w Bagnie, WŚSD w Katowicach oraz WSD w Radomiu. Trzecie miejsce zajęli alumni z Olsztyna wygrywając z drużyną z Bagna (3-0). W finale zagrały dwie pozostałe drużyny, które do ostatnich minut walczyły bardzo zacięcie. Emocje na wysokim poziomie towarzyszyły publiczności przez cały mecz, zawodnicy zaś zmęczeni, ale zmobilizowani toczyli bój o wygraną do samego końca. W efekcie Seminarium z Katowic przegrało w piątym secie 15–17 ustępując tym samym mistrzowskiego miejsca kolegom z Radomia.

Gospodarzem kolejnych, trzecich już Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej, które odbędą się