Kancelaria Prezydenta o wniosku Seremeta

PAP

publikacja 18.01.2012 14:16

Prezydent "z przykrością" przyjął informację, że wniosek prokuratora generalnego o zmianę szefa NPW został złożony przed posiedzeniem Krajowej Rady Prokuratury, która miała zająć się "napięciami w prokuraturze" - poinformowała PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego.

Kancelaria Prezydenta o wniosku Seremeta Pałac Prezydencki HENRYK PRZONDZIONO/Agencja gn

Joanna Trzaska-Wieczorek zaznaczyła, że "prezydent Bronisław Komorowski działał i działa na rzecz rozładowania wszelkich napięć i polubownego rozwiązania całej sytuacji". Dlatego też - jak dodała w środowej rozmowie z PAP - zwrócił się do Krajowej Rady Prokuratury o mediacje w tej kwestii.

"(Prezydent-PAP) z przykrością powziął informacje, że wniosek prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta został złożony jeszcze przed spotkaniem Krajowej Rady Prokuratury, podczas którego miała zostać omówiona sprawa załagodzenia napięć w prokuraturze" - podkreśliła Trzaska-Wieczorek.

Posiedzenie Rady - jak mówił w ubiegłym tygodniu jej szef Edward Zalewski - planowane jest na 24-26 stycznia.

"Prezydent ma nadzieję, że przekona prokuratorów do wspólnego znalezienia docelowych rozwiązań, zwłaszcza że pojawiają się głosy dotyczące potrzeby rezygnacji obu prokuratorów (prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta i naczelnego prokuratora wojskowego Krzysztofa Parulskiego-PAP)" - zaznaczyła szefowa prezydenckiego biura prasowego.

Jak dodała, jeśli jednak ostatecznie do prezydenta wpłynie wniosek o zmianę na stanowisku szefa NPW zawierający wszystkie wymagane prawem opinie, prezydent wtedy ustosunkuje się do niego.

Prokurator generalny Andrzej Seremet w środę skierował do MON wniosek o powołanie nowego szefa naczelnej prokuratury wojskowej, co oznacza odwołanie gen. Krzysztofa Parulskiego z tego stanowiska. Nowym szefem NPW miałby zostać płk Jerzy Artymiak