Jak papież Leon próbował - z problemami - zmienić dane kontaktowe w swoim amerykańskim banku...

Media obiegła anegdotka o tym, jak Leon XIV po swoim wyborze na papieża próbował zmienić swoje dane kontaktowe w amerykańskim banku, który prowadził jego konto.

Ojciec Święty dwa miesiące po konklawe po prostu zadzwonił do oddziału banku w południowym Chicago. Odpowiedział prawidłowo na kilka pytań, mających na celu jego identyfikację (m.in. numery telefonu i ubezpieczenia społecznego). Jednak gdy poprosił o zmianę w bankowej bazie danych adresu i numeru telefonu, spotkał się z odmową. - Przykro mi, musi pan przyjść osobiście - usłyszał w słuchawce. - Czy to miałoby znaczenie, gdybym pani powiedział, że jestem papieżem Leonem? - spytał. W odpwiedzi na to urzedniczka... odłożyła słuchawkę. Ostatecznie jednak udało się dokonać zmiany.

 Anegdotkę tę - w nieco różniących się wersjach - opowiadali w mediach brat papieża John Prevost...

a także jego przyjaciel o. Tom McCarthy:

 

« 1 »
TAGI:

Jarosław Dudała Jarosław Dudała Dziennikarz, prawnik, redaktor portalu „Gościa Niedzielnego”. Były korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej w Katowicach. Współpracował m.in. z Radiem Watykańskim i Telewizją Polską. Od roku 2006 pracuje w „Gościu”.