Małe żuczki walczą o pokój

Wojna trwa już cztery lata. Ponieważ nagrzeszyliśmy. Wojna jest nagromadzeniem wielkiego zła, które jest konsekwencją naszego grzechu.

Na wschodzie wojna trwa już ponad cztery lata. Ukraińcy z zadziwiającą skutecznością i determinacją bronią się przed rosyjską agresją. Kilka dni temu Stany Zjednoczone i Izrael zaatakowały Iran. Kiedy piszę te słowa, cały Bliski Wschód jest sparaliżowany. Bomby spadają nie tylko na Iran, bo Persowie w odpowiedzi atakują Izrael, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską i Dubaj. Dzisiaj nie wiadomo, czy ten konflikt wygaśnie w ciągu jednego bądź dwóch tygodni, kiedy Iranowi zabraknie dronów i rakiet, a nowych nie zdąży wyprodukować. Mamy teraz zatem nie jedną, a dwie wojny. Świat rzeczywiście stał się niebezpieczny.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

Czytasz fragment artykułu

Subskrybuj i czytaj całość

już od 14,90

Poznaj pełną ofertę SUBSKRYPCJI

Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Marek Gancarczyk ks. Marek Gancarczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, dyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1992 roku. Przez cztery lata pełnił funkcję wikariusza w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku-Niedobczycach. W roku 1996 otrzymał nominację na redaktora naczelnego miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”. Funkcję redaktora naczelnego tygodnika „Gość Niedzielny” pełnił od 2003 do 2018. W 2025 roku ponownie objął to stanowisko. W 2008 roku otrzymał nagrodę „Ślad” im. bp. Jana Chrapka. Od 2018 roku jest prezesem zarządu Fundacji Opoka. Od 2018 do 2025 roku był redaktorem naczelnym portalu Opoka.