Gdzie wynająć apartament w Gdańsku? Oto najlepsze propozycje

Spragnionym stąpania bosą stopą po piaszczystej plaży, tęskniącym za kojącą melodią morskich fal, łaknącym gorących promieni słońca polecamy urlop w Trójmieście, a dokładnie w Gdańsku. Dlaczego warto spędzić wakacje właśnie tam? Gdzie szukać noclegów? Zobaczmy!

Apartamenty w Gdańsku blisko morza – w jakiej części miasta najlepiej zatrzymać się na dłużej?

Gdańsk to jeden z najstarszych polskich ośrodków miejskich, którego początki datujemy już na okres XIII wieku. Bogata, wielowiekowa historia miasta oraz wielobarwna kultura i sztuka, pozostająca pod wpływami państwa polskiego i niemieckiego wciąż przykuwa uwagę polskich i zagranicznych turystów. Unikatowa architektura, wielość zabytków oraz położenie geograficzne to kolejne czynniki, wpływające na ruch turystyczny w tej okolicy.

Liczne muzea i galerie – w tym Muzeum Wnętrz Mieszczańskich, Muzeum Bursztynu czy Muzeum Poczty Gdańskiej, Żuraw i Długie Pobrzeże, Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Ogród Zoologiczny czy Westerplatte to jedne z ważniejszych punktów na mapie. Nie tylko warto je odwiedzić, ale przede wszystkim wypada znać w kontekście historii naszego państwa, szczególnie tej najnowszej, z okresu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Nie bez powodu bowiem mówi się, iż w to właśnie w Gdańsku, będącym synonimem wolności i solidarności, doprowadzono do upadku komunizmu w Europie.

Dzięki temu, że miasto jest dobrze skomunikowane i prężnie się rozwija, możemy zdecydować się na nocleg zarówno w centralnej części miasta, jak i na jego obrzeżach. Na szczególną uwagę zasługują apartamenty położone w jego nadmorskiej części – Brzeźnie, które wyróżnia się na tle pozostałych dzielnic dostępem do dwóch letnich kąpielisk morskich.

Atrakcyjny apartament w Gdańsku – z widokiem na morze, z rozrywką na wyciągnięcie ręki

Chociaż Gdańsk położony jest nad morzem, w zasadzie nie sąsiaduje on bezpośrednio z otwartym Bałtykiem, lecz jedynie z wodami Zatoki Gdańskiej. Pomimo to nie sposób odmówić mu nadmorskiego klimatu. Nie brakuje tu również atrakcji turystycznych, które wypełnią wolny czas, przybywającym tłumnie do Gdańska, letnikom.

To również teren o wielu walorach przyrodniczych. Miejscem, które warto odwiedzić podczas pobytu w Gdańsku jest bez wątpienia Trójmiejski Park Krajobrazowy. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby apartament, w którym planujesz nocleg znajdował się w cichej i spokojnej okolicy oraz w otoczeniu miejskiej zieleni, warto zrezygnować z miejscówki położonej w centrum i poszukać czegoś na południu miasta.

Jesień to jedna z dzielnic miasta wyróżniająca się imponującą liczbą terenów zielonych, idealnych na długie spacery czy przejażdżki rowerowe. Znajdują się tu liczne parki, jezioro Jesień, a także zbiornik retencyjny „Jabłoniowa” wraz z otaczającą go infrastrukturą – a najciekawsze apartamenty w Gdańsku znajdziesz na noclegi.renters.pl.

Apartamenty w Gdańsku do wynajęcia na doby – na co zwrócić uwagę podczas rezerwacji lokalu?

Jeśli podróżujesz samochodem, podczas rezerwacji apartamentu dopytaj o możliwość skorzystania z miejsca parkingowego. Większość obiektów noclegowych wyznacza dla swoich gości strefę parkowania w garażu bądź na parkingu naziemnym.

Jeśli natomiast decydujesz się na podróż pociągiem, samolotem lub innym środkiem transportu upewnij się, czy w sąsiedztwie apartamentu znajduje się przystanek komunikacji miejskiej bądź istnieje możliwość transferu z lotniska czy dworca.

Artykuł zewnętrzny zawierający reklamę Renters Sp. z o.o.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI: