Nowy numer 39/2023 Archiwum

Beskidy oczami biegacza - zobacz niezwykły Maraton Trzech Jezior od środka

Biegi górskie, biegi dziecięce, strefa expo, fantastyczna zabawa w Krainie Beskidzkich Jezior - wszystko to pod patronatem "Gościa Niedzielnego".

W piątkowe popołudnie w Międzybrodziu Bialskim pod Żywcem rozpoczął się Festiwal Maraton Trzech Jezior. To nie tylko biegi górskie, ale też mnóstwo wydarzeń towarzyszących i fantastyczna relacja live z komentarzem, która pozwala widzom zobaczyć jak od środka wyglądają biegi górskie. 

Festiwal rozgrywany pod patronatem medialnym "Gościa Niedzielnego" oferuje biegaczom kilka możliwości rywalizacji: to poza biegiem głównym na dystansie 46 km, który szlakami górskimi obiega malownicze jezioro Międzybrodzkie, dwie trasy średniej długości: Rollercoaster 25 km i Szlak Wołoskich Pasterzy 17 km, oraz otwierający imprezę bieg Czupel Vertical. Vertical to krótki bieg na szczyt góry - na krótkim dystansie zawodnicy biegną cały czas pod górę. To również dobry rodzaj biegu do rozpoczęcia swojej przygody z biegami góskimi. Czupel Vertical co roku cieszy się coraz większą frekwencją: w pierwszej edycji bieg ukończyło nieco ponad 40 osób, przed rokiem 82 osoby, a w tym roku było to już 119 zawodników i zawodniczek.

W czasie festiwalu rozegrane po raz pierwszy będą też biegi dziecięce.

Jednak tym, co najciekawsze będzie transmisja live z biegu głównego na 46 km. To unikatowa okazja, by osoby nie biegające po górach mogły zobaczyć jak od środka wygląda bieg górski. 
Relację z biegu zobaczysz tutaj:

Maraton Trzech Jezior 2023 - transmisja LIVE
Maraton Trzech Jezior

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast