Nowy numer 21/2023 Archiwum

Papieskie celebracje liturgiczne podczas Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy

Papież Franciszek, mimo ograniczeń zdrowotnych, będzie uczestniczył we wszystkich zwyczajowych celebracjach liturgicznych w Wielkim Tygodniu i Wielkanocy - wynika z programu opublikowanego przez Urząd Papieskich Celebracji Liturgicznych.

Nie wiadomo tylko, czy w wieczór Wielkiego Czwartku odbędzie się także Msza Wieczerzy Pańskiej z udziałem Franciszka. W pierwszych latach pontyfikatu papież przy takich okazjach obmywał stopy osobom takim jak migranci czy więźniowie.

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, Franciszek będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. na Placu św. Piotra o godz. 10; to samo dotyczy Mszy Krzyżma odprawianej w św. Piotra rano w Wielki Czwartek, 6 kwietnia, o godz. 9.30.

W Wielki Piątek, 7 kwietnia, Franciszek będzie przewodniczył Liturgii Męki i Śmierci Jezusa o godz. 17.00 u Bazylice św. Piotra. Wieczorem weźmie udział w Drodze Krzyżowej w rzymskim Koloseum o godz. 21.15.

W Wielką Sobotę w Bazylice św. Piotra zostanie odprawiona Wigilia Paschalna, której papież będzie przewodniczył o godz. 19.30.

Niedziela Wielkanocna będzie obchodzona w sposób zwyczajowo uroczysty na Placu św. Piotra: najpierw papież odprawi Mszę św. o godz. 10.00, a o godz. 12.00 z loggii Bazyliki św. Piotra udzieli błogosławieństwa wielkanocnego Urbi et Orbi.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast