Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Lornetki termowizyjne, czyli najlepsza termowizja do obserwacji

Dobra lornetka lub luneta to doskonałe narzędzia do obserwacji ptaków i innych dzikich zwierząt, ale nie będzie niespodzianką, że jest wiele rzeczy, których niewiarygodnie trudno dostrzec normalną optyką.

I tu wkraczają lornetki i monokulary termowizyjne.

Lornetki termowizyjne to najlepsza termowizja do obserwacji (https://beafoto.pl/termowizja-mysliwska.html), gdyż pozwalają niezwykle skuteczne i komfortowo widzieć w nocy. Inne lornetki nie zapewniają tej możliwości, która jest niezbędna dla każdego, kto spędza czas na świeżym powietrzu w nocy.

Polowanie

Jeśli jesteś kimś, kto poluje, lornetki termowizyjne to świetny sposób na zwiększenie szans na przyniesienie zwierzyny do domu. W ciągu dnia większość zwierząt jest w stanie podwyższonej gotowości i znacznie trudniej jest je znaleźć i upolować. Utrudnia to znalezienie odpowiedniej zwierzyny do polowania. Wiele zwierząt traci czujność w nocy i chętniej wychodzi na zewnątrz, dzięki czemu polowanie jest o wiele bardziej skuteczne. Lornetki termiczne, a nie monokulary to idealna termowizja do obserwacji, ponieważ pozwalają patrzeć w nocy dużo bardziej komfortowo, a samo poszukiwane zwierząt jest bardziej skuteczne. Te docelowe zwierzęta będą mniej pasować do myśliwego, który wychodzi w nocy, w porównaniu z myśliwym, który wychodzi tylko w ciągu dnia.

Kemping / ochrona mienia

Kiedy biwakujesz, ważne jest, aby mieć odpowiednie procedury bezpieczeństwa i narzędzia, aby chronić siebie i wszystkich, którzy są z tobą. W ciągu dnia znacznie łatwiej jest być świadomym swojego otoczenia niż po zachodzie słońca. W nocy wiele zwierząt wychodzi i wędruje, co czyni cię łatwym celem do znalezienia, zwłaszcza jeśli biwakujesz w namiocie lub mniejszej konstrukcji. Lornetki termowizyjne pozwalają mieć oko i być bardziej świadomym otoczenia w nocy. Jest to również szczególnie przydatne, jeśli zauważysz podejrzaną aktywność wokół terytorium. Lornetki i monokulary termowizyjne pomagają zachować bezpieczeństwo, umożliwiając bezpieczną nawigację po dzikiej dziczy.

Obserwacja zwierząt

Lornetki termowizyjne, czyli najlepsza termowizja do obserwacji

Lornetki są popularnym narzędziem używanym do obserwacji ptaków. Ta czynność jest zwykle wykonywana w ciągu dnia, ponieważ wtedy ptaki są najbardziej widoczne, zwłaszcza przy użyciu standardowej lornetki. Jest wiele innych zwierząt, które możesz obserwować, zwłaszcza jeśli wychodzisz nocą. Lornetki termowizyjne doskonale nadają się jako termowizja do obserwacji dzikiej przyrody w nocy, a nawet z dużej odległości. Ale zwykłe lornetki nie zapewnią ci pola widzenia potrzebnego do ich właściwej obserwacji.

Jaką wybrać termowizję do obserwacji?

Jeżeli chodzi o lornetki, termowizory Guide TN to produkty z najwyższej półki. Mają zaawansowaną technologię, która czyni je najlepszym wyborem na zewnątrz. Oferują cztery niesamowite style, które pasują do potrzeb każdego. Zaprojektowali te lornetki z myślą o komforcie i zapobieganiu zmęczeniu wynikającemu z długotrwałego użytkowania. Każda para ma regulowaną odległość między źrenicami, co pozwala łatwo i bez wysiłku zmieniać widok. Rozstaw źrenic ma zakres 60 mm – 70 mm. Przyciski, na których znajdują się te lornetki, zostały zaprojektowane z myślą o łatwym rozpoznaniu i doskonale sprawdzają się w warunkach słabego oświetlenia.

Zobacz z daleka

Lornetki termowizyjne zawierają potężny laserowy system określania odległości, który zapewnia dokładne informacje o odległości i lokalizacji. Pomaga to zidentyfikować cel z dużej odległości, co może być trudne w środku nocy. Każda lornetka posiada również funkcję precyzyjnego zoomu, aktywowaną długim naciśnięciem dolnego przycisku góra/dół. Płynny zoom pozwala skupić się na celu. Te lornetki są wielofunkcyjne, ponieważ można ich używać w ciągu dnia lub w nocy. Są wyposażone w rozdzielczość IR do 640 x 480 VOx bez chłodzenia. Mają także częstotliwość klatek obrazu 50 Hz, która doskonale rejestruje cel, nawet gdy jest w ruchu. Jakość obrazu pozostaje stała w jasnym lub ciemnym otoczeniu.

Pełnokolorowy wyświetlacz OLED

Nie wszystkie lornetki termowizyjne są jednakowo wykonane. Niektóre dostarczają tylko obraz, który może być trudny do zinterpretowania lub powoduje zbyt duże obciążenie wzroku. Termowizory Guide Sensmart są wyposażone w kolorowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1024 x 768, który tworzy obraz o wysokim kontraście. Dzięki tej funkcji szczegóły obrazu są uwydatnione, co ułatwia jego obserwację. Te lornetki termowizyjne są wyposażone w sześć palet kolorów, aby dostosować wrażenia wizualne. Każda paleta zapewnia unikalny obraz, idealny do różnych pór dnia i jasności. Sześć palet obejmuje niebieskie ciepło, zieloną gorącą, żelazną czerwień, białą gorącą, czerwoną gorącą i czarną gorącą, a każdą opcję można łatwo przełączać jednym kliknięciem.

Przechwytywanie obrazu i wideo

Wiele trybów sceny umożliwia zmianę widoku obrazu, a różne odcienie, światła i cienie są zmieniane w celu dostosowania do określonych warunków oświetleniowych. Możesz także robić zdjęcia lub nagrywać filmy ze swoich przygód i niesamowitych znalezisk lub przesyłać strumieniowo obraz na żywo i widok wideo do swoich mediów społecznościowych za pomocą połączenia Wi-Fi.

Lornetki termowizyjne z serii TN mają klasę wodoodporności IP66, dzięki czemu są odporne na różne warunki pogodowe. Tej lornetki można również używać w temperaturach od -30°C do 50°C. Czas wycofać starą lornetkę. Wysokiej jakości lornetki termowizyjne Guide Sensmart to innowacyjne podejście do jednego z najważniejszych niezbędnych akcesoriów dla miłośników outdooru.

Największą ofertę termowizji do obserwacji znajdziesz w autoryzowanym sklepie www.beafoto.pl

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy