Nowy numer 5/2023 Archiwum

Fundacja Petralana niesie pomoc

Grudzień jest miesiącem, w którym Fundacja PETRALANA wspiera potrzebujących. W swoich działaniach skupia się na trzech grupach.

Podopieczni świetlic środowiskowych i ubodzy

Stało się tradycją, że przedstawiciele Fundacji spotykają się w dniach 22-23 grudnia z podopiecznymi świetlic środowiskowych. Na ich rzecz przygotowywanych jest łącznie około trzystu upominków, w których znajdują się między innymi słodycze. W tym samym czasie pomoc otrzymują również rodziny mieszkające w bliskim sąsiedztwie fabryki mineralnej wełny skalnej PETRALANA i Koksowni Bytom.  – Łącznie, dla rodzin z Bobrka i Karbia przygotowujemy kolejne sto świątecznych paczek – informuje Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA.

Bezdomni biorą udział w wigilii

Oprócz dzieci i ubogich rodzin pomocą objęte są także osoby bezdomne. Fundacja PETRALANA przygotuje dla nich, z pomocą wolontariuszy, spotkanie wigilijne. Organizowane w noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu każdorazowo staje się okazją, by posilić się, a także złożyć świąteczne życzenia. W działania te, trzeci raz z kolei, zaangażowali się przedstawiciele bytomskich instytucji kultury. O oprawę muzyczną zadbali Muzycy Dobrej Kultury z MDK 2 Bytom-Karb, zaś o nagłośnienie zatroszczyło się Bytomskie Centrum Kultury.

Fundacja PETRALANA wspiera Ukrainę

Fundacja PETRALANA powstała siedem lat temu – w tym samym czasie, kiedy w dzielnicy Bobrek otwarta została fabryka mineralnej wełny skalnej PETRALANA. Od tego momentu wdrożyła szereg projektów, z których większość realizowana była na terenie Bytomia. Nie jest to jedyne miejsce, gdzie organizowane są akcje charytatywne. W bieżącym roku kluczowe było niesienie wsparcia mieszkańcom Drohobycza i Żytomierza – ukraińskich miast partnerskich Bytomia. Środki zgromadzone dzięki hojności bytomian oraz pozostałych sponsorów umożliwiły Fundacji zakup i przekazanie ambulansu, solarnych banków energii, generatorów prądu, sprzętu AGD i materiałów budowlanych.

Społeczna odpowiedzialność biznesu, jak widać na przykładzie Fundacji PETRALANA, ma wiele odsłon. Jest dowodem na to, że przedsiębiorstwo działające od lat na terenie miasta wspiera jego mieszkańców na wiele różnych sposobów.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy