Nowy numer 38/2023 Archiwum

Obliczanie zdolności kredytowej - na czym to polega?

Każda osoba wnioskująca o kredyt bankowy musi przygotować się na to, że jej zdolność kredytowa zostanie poddana ocenie. Zanim więc zajmiesz się formalnościami i wypełnianiem wniosków, warto skupić się na obliczeniu swojej zdolności kredytowej. Dzięki temu dowiesz się, jakie są Twoje szanse na otrzymanie kredytu. Na czym polega obliczanie zdolności kredytowej? Sprawdź nasz artykuł!

Banki udzielające kredytów i pożyczek są znane z tego, że przed udzieleniem wsparcia dokładnie sprawdzają zdolność kredytową wnioskodawcy. Wszystko po to, aby zmniejszyć ryzyko kredytowe do minimum. Osoby zainteresowanie skorzystaniem z kredytu powinny więc najpierw same sprawdzić, jak kształtuje się ich zdolność kredytowa. Umożliwi to oszacowanie szans na pozyskanie kredytu w danym banku. Obliczanie zdolności kredytowej to proces, który może być dla niektórych nieco skomplikowany. Wymaga bowiem uwzględnienia wielu różnorodnych czynników. Jak poradzić sobie z tym problemem? Zapraszamy do lektury!

Samodzielne obliczanie zdolności kredytowej

Obliczenie zdolności kredytowej na własną rękę jest wprawdzie możliwe, jednak nie zawsze zapewni nam rzetelny wynik. Istotną rolę odegrają m.in. dochody netto, ilość i kwota posiadanych zobowiązań finansowych, a także miesięczne wydatki. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę to, czy o kredyt staramy się sami, czy wspólnie z inną osobą. W związku z tym obliczanie zdolności kredytowej lepiej pozostawić specjalistom. Osoba doświadczona w tym temacie szybko dokona rzetelnej oceny zdolności kredytowej. Z pomocą może przyjść również specjalny kalkulator kredytowy, który umożliwi poznanie wysokości zdolności kredytowej bez wychodzenia z domu.

Kalkulator zdolności kredytowej

Narzędziem dostępnym w internecie jest wygodny kalkulator zdolności kredytowej, dzięki któremu możemy szybko sprawdzić nasze szanse na pozytywną decyzję kredytową. Obliczanie zdolności kredytowej z jego pomocą jest naprawdę proste - wystarczy jedynie uzupełnić kluczowe w tej kwestii informacje. Zajmuje to dosłownie kilka chwil. Po wypełnieniu formularza możemy spodziewać się telefonu od specjalisty kredytowego, który przedstawi nam wynik obliczeń. Dzięki temu uzyskamy precyzyjne i konkretne dane. Dużą zaletą skorzystania ze wsparcia eksperta w tym zakresie jest możliwość poznania oferty najlepiej dopasowanej do naszych potrzeb. Jedynie osoba doświadczona w temacie produktów bankowych będzie w stanie służyć nam rzetelną poradą w tej kwestii. Znajomość rynku i doświadczenie specjalisty to czynniki, które znacznie usprawnią proces wyboru właściwego kredytu.

Artykuł sponsorowany (om)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast