Nowy numer 28/2018 Archiwum

Krótko

* Katoliccy biskupi Timoru Wschodniego zażądali dymisji rządu premiera Mari Alkatiri. Powodem tej decyzji stała się ustawa, która naukę religii w szkołach tego katolickiego kraju traktuje jako przedmiot fakultatywny.

* W serii siedmiu wybuchów samochodów--pułapek w różnych punktach Bagdadu i w okolicach stolicy Iraku, zginęło 29 kwietnia 18 irackich policjantów i funkcjonariuszy Gwardii Narodowej. Co najmniej 64 osoby zostały ranne.

* Trzęsienie ziemi o sile ponad sześciu stopni w skali Richtera spowodowało 29 kwietnia panikę wśród mieszkańców północnej części indonezyjskiej wyspy Sumatra. Ludzie uciekali masowo z domów, szukając schronienia na wyżej położonych terenach.

* Palestyńskie władze zatrzymały 28 kwietnia dwóch ludzi, którzy przeprowadzili atak rakietowy na osiedle żydowskie w Strefie Gazy. Zatrzymani to bojownicy Brygad Męczenników al-Aksy – zbrojnego ramienia al-Fatahu.

* Kandydat na prezydenta Kirgistanu Bajaman Erkinbajew 28 kwietnia został ranny w zamachu. Samochód Erkinbajewa ostrzelali nieznani sprawcy w centrum stolicy kraju, Biszkeku. Napastników nie schwytano. Erkinbajew został zraniony w szyję.

* Niższa izba parlamentu w Madrycie przytłaczającą większością głosów (311 do 19) ratyfikowała 28 kwietnia konstytucję europejską. W lutym za taką decyzją opowiedziało się w referendum 77 proc. obywateli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama