GN 3/2021 Archiwum

Krótko

* Ludzie na całym świecie uczestniczyli w pogrzebie Jana Pawła II. Transmisję z Watykanu oglądano nie tylko w domach, ale także na telebimach rozstawionych na placach i w świątyniach. W wielu miejscach odbywały się nabożeństwa żałobne za Ojca Świętego

* W soborze katedralnym św. Włodzimierza w Kijowie, należącym do Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego, odprawiono 8 kwietnia nabożeństwo żałobne za Jana Pawła II. „Być może po raz pierwszy w dziejach prawosławia na Ukrainie modlono się za duszę zmarłego papieża” – powiedział zwierzchnik tego Kościoła, patriarcha Filaret.

* Wangaari Maathai, ubiegłoroczna laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, zasadziła oliwkę afrykańską dla upamiętnienia Jana Pawła II. „To gest miłości, aby pamiętać o człowieku pokoju, gdyż drzewo żyje i wzrasta – powiedziała 7 kwietnia 64-letnia Kenijka. Uroczystość odbyła się w parku Uhuru w Nairobi.

* Kościół jerozolimski zebrał się w środę w Bazylice Grobu Pańskiego na Mszy św. żałobnej za papieża Jana Pawła II. Msza św. sprawowana była według formularza Zmartwychwstania Pańskiego – bo tak celebruje się zawsze w Bazylice Bożego Grobu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama