Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krótko

1,086 miliarda katolików było na świecie w 2003 roku. Informację tę przynosi Rocznik Papieski na 2005 r. Wzrost liczby ochrzczonych – o 15 mln w porównaniu z 2002 r. – nie był jednakowy na wszystkich kontynentach; w Afryce liczba katolików wzrosła o 4,5 proc., w Azji o 2,2 proc., w Oceanii o 1,3 proc., a w Europie nie uległa praktycznie zmianie.

Rada Najwyższa Ukrainy zatwierdziła Julię Tymoszenko na stanowisku premiera. Nowa pani premier zapewniła parlament, że będzie budować korzystne dla obu stron stosunki z Rosją, priorytetem jej polityki zagranicznej będzie zaś zapewnienie Ukrainie integracji z Unią Europejską.

Najdłużej panujący władca Afryki, 69-letni generał Gnassingbé Eyadéma, zmarł na zawał serca. Był prezydentem Togo przez 38 lat. Władzę w kraju przejęło wojsko, które nowym prezydentem ogłosiło syna dyktatora, 39-letniego Faure Eyadéma.

Oskarżana o autorytaryzm i populizm rządząca partia Tajowie Kochają Tajlandię (Thai Rak Thai) odniosła zdecydowane zwycięstwo w niedzielnych wyborach do parlamentu Tajlandii.

Co najmniej 18 osób zmarło wskutek zatrucia tlenkiem węgla w schronisku górskim we wsi Todolella, we wschodniej Hiszpanii – podały miejscowe władze. Ofiary to ludzie w wieku od 20 do 40 lat, którzy uczestniczyli w przyjęciu urodzinowym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama