Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* Proboszcz w jednej z dzielnic Palermo, znany ze swej niechęci do mafii ks. Antonio Garau, jest przedmiotem ataków i szykan ze strony Cosa Nostra.

* Chińskie siły bezpieczeństwa aresztowały 69-letniego biskupa Juliusa Jia Zhiguo, odmawiającego zapisania się do Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików, czyli oficjalnego, popieranego przez władze Kościoła katolickiego, którego biskupi są wybierani przez Pekin.

* Na południu Włoch pojawi się niebawem jogurt z podobizną św. o. Pio. Obok podobizny Świętego na etykiecie jest nihil obstat arcybiskupa Domenico D’Ambrosio, ordynariusza diecezji Manfredonia i delegata papieskiego dla sanktuarium o. Pio.

* Przedstawiciele czeczeńscy poinformowali, że kilku członków bliskiej rodziny prezydenta Asłana Maschadowa zostało porwanych przez siły rosyjskie. Porwani mają od 69 do 76 lat.

* Dowództwo sił USA przyznało, że bomba zrzucona przez jeden z samolotów amerykańskich w północnym Iraku trafiła w niewłaściwy cel. Zginęło 14 osób, w tym siedmioro dzieci.

* Klub Paryski, skupiający rządy siedmiu krajów wierzycieli, gotów jest odroczyć spłatę długów krajom dotkniętym tsunami. Łączne zadłużenie zagraniczne krajów, które ucierpiały wskutek tsunami, wynosi 272 mld dolarów. Tylko w tym roku Indonezja musiałaby spłacić 3 mld dolarów, nie licząc odsetek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama