Nowy numer 32/2022 Archiwum

Sklep internetowy z dewocjonaliami

Duchowni, parafie, wspólnoty religijne czy świeckie osoby wierzące potrzebują i chcą otaczać się przedmiotami, których obecność przybliża im istotę Boga. Tego rodzaju przedmioty kultu religijnego nazywamy dewocjonaliami. Gdzie można je zakupić?

Dewocjonalia – co to?

Dewocjonalia to drobne przedmioty, które pomagają osobom wierzącym skupić się na modlitwie i inny praktykach religijnych, a także wskazują na ich przynależność do wspólnoty Kościoła. Wśród dewocjonaliów można wymienić:

  • medaliki,
  • krzyżyki,
  • różańce,
  • świece,
  • pamiątki sakramentów.

Medaliki i krzyżyki to dewocjonalia, które zawieszone na łańcuszku mogą pełnić funkcję ozdoby, jednak przede wszystkim jest to symbol przynależności do wspólnoty chrześcijańskiej, a także uduchowienia. Różańce służą do modlitwy nie tylko w październiku, który jest miesiącem różańcowym, ale też każdego dnia. Świece sprzyjają osiągnięciu skupienia, natomiast pamiątki pierwszej komunii lub bierzmowania to drobiazgi, które przypominają katolikom o otrzymanych sakramentach oraz o osobach, które im tego dnia towarzyszyły. Nowo zakupione lub otrzymane dewocjonalia często zanosi się do kościoła w celu pobłogosławienia ich przez kapłana.

Gdzie kupić dewocjonalia?

Kiedyś dewocjonalia nie były tak bardzo powszechne. Były to np. pamiątki z ziem świętych, które pozyskiwano jedynie poprzez udanie się na pielgrzymkę. Dziś dewocjonalia to przedmioty, które znajdują się w powszechnym obiegu handlowym. Można kupić je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

W każdym sklepie liturgicznym powinniśmy znaleźć przedmioty przeznaczone zarówno dla wiernych, jak i osób odpowiedzialnych za sprawowanie kultu religijnego. Ważne, aby wybierając sklep, a następnie sam przedmiot, zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Różaniec czy medalik powinny służyć nam wiele lat. Gdy jednak posiadane dewocjonalia mają swoje lata świetności za sobą, nie należy ich wyrzucać! Można je spalić lub oddać do najbliższego kościoła.

Liturgiczny.pl – internetowy sklep z dewocjonaliami

Sklepy internetowe od lat święcą triumfy i być może kiedyś nawet całkowicie wyprą sklepy tradycyjne. Nic więc dziwnego, że obecnie każdy sektor sprzedaży w pewnym stopniu przeniósł się do internetu. Dotyczy to również sklepów liturgicznych i sklepów z dewocjonaliami. O ile parafie i duchowni mają swoich sprawdzonych dostawców i hurtownie, osoby świeckie często nie wiedzą, gdzie w ich okolicy znajduje się sklep z dewocjonaliami. Nie muszą go jednak szukać!

Liturgiczny.pl jest dostępny dla wszystkich, niezależnie od pory dnia i lokalizacji. Wystarczy połączenie z internetem. Cała oferta sklepu została intuicyjnie podzielona na kategorie, dzięki czemu łatwo odnaleźć w nim wszystko, czego się szuka. O wiele szybciej niż w sklepie tradycyjnym! Każdy produkt posiada dokładny opis, a w razie potrzeby można o niego dopytać właścicieli sklepu. W przypadku sklepu liturgiczny.pl istnieje również możliwość obejrzenia większości asortymentu w sklepie stacjonarnym znajdującym się w Kielcach.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama