Nowy numer 39/2023 Archiwum

Co to za numer? Sprawdź, kto dzwoni

Chyba każdemu z nas przynajmniej raz zdarzyła się sytuacja, w której próbę kontaktu z nami podejmował nieznany nam nadawca.

Wówczas na ekranie naszego telefonu pojawia się numer, który nie jest skojarzony z żadnym z zapisanych w pamięci urządzenia kontaktów. Wiele osób odruchowo odrzuca takie połączenie i nie chce narażać się na potencjalne kłopoty. Okazuje się jednak, że taki identyfikator nie zawsze musi stanowić zagrożenie. Warto więc weryfikować naszego rozmówcę jeszcze przed odebraniem połączenia. Okazuje się bowiem, że jest to możliwe.

Jak sprawdzić, kto do nas dzwoni?

Wielu z nas korzysta z telefonów. Wydaje się niemal, że dziś są one podstawowymi narzędziami komunikowania się na odległość. Ogromna ilość aktywnych urządzeń sprawia, że niejednokrotnie próbuje się do nas dodzwonić ktoś, kogo numeru nie mamy zapisanego w pamięci naszego urządzenia. Na szczęście z pomocą przychodzi nam wówczas internet. W sieci znaleźć można dziś niemal wszystko i informacje o konkretnym numerze często nie są tutaj wyjątkiem. Sporą popularnością cieszą się serwisy, które gromadzą opinie użytkowników o konkretnych numerach. Wśród nich wyróżnia się https://infonumer.pl - portal, który może pochwalić się także własną aplikacją. Za ich pośrednictwem poznamy opinie o dzwoniącym do nas numerze jeszcze przed podniesieniem słuchawki. Aplikacja ma kilka opcji abonamentowych, które pozwalają między innymi na wykorzystanie wszystkich jej możliwości czy pozbycie się reklam. Przed skorzystaniem z niej warto więc zapoznać się z jej regulaminem i cennikiem, które znajdziemy pod wskazanym wyżej adresem. Skąd jednak tak duża niechęć do nieznanych numerów? Czego właściwie boją się użytkownicy komórek?

Dlaczego boimy się nieznanych numerów?

Nieznany numer na wyświetlaczu telefonu to dla wielu osób powód do niepokoju. Niemal codziennie słyszymy lub czytamy o oszustwach, naciągaczach czy nieuczciwych sprzedawcach. Plagą są także namolni telemarketerzy, których uczciwość także czasem pozostawia wiele do życzenia. Nic więc dziwnego, że wiele osób zwyczajnie nie odbiera, gdy dzwoni do nich nieznany numer. Wydawałoby się, że jest to rozwiązanie idealne, które nie naraża nas na żadne konsekwencje. Okazuje się jednak, że za nieznanym nam identyfikatorem może stać na przykład przedstawiciel banku (tu jednak należy zachować szczególną ostrożność, gdyż oszuści uwielbiają się pod nich podszywać), operatora naszej sieci komórkowej, firma, z której usług korzystamy czy też znana nam osoba, która utraciła dostęp do swojego numeru. To właśnie dlatego zadajemy sobie często pytanie, co to za numer. A to z kolei przekłada się na rosnące zainteresowanie aplikacjami i serwisami, które pozwalają nam na zdobycie pożądanych informacji.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast