Nowy numer 39/2023 Archiwum

Visa Mobile – sposób na płatności online. Sprawdź, jak działa!

Zakupy online w Polsce cieszą się dużą popularnością – robi je 77% wszystkich internautów[1].

Kupujący cenią je nie tylko za dostępność przez całą dobę czy wygodę, ale również dostęp do różnych metod płacenia za zakupy[2]. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się w Polsce płatności online oraz płatności mobilne[3], dlatego na rynku pojawiła się nowa usługa Visa Mobile, która czyni cały proces łatwym, szybkim oraz bezpiecznym[4].

Visa Mobile – szybkie, łatwe i bezpieczne płatności

Visa Mobile to usługa, którą zaprojektowano po to, by proces płatności za zakupy w internecie był szybki, prosty i dobrze zabezpieczony. Jest to możliwe, ponieważ użytkownik w trakcie płatności za zakupy przez internet nie musi podawać danych karty i wprowadzać jakichkolwiek haseł w sklepie internetowym[4].

To nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne – 16-cyfrowy numer karty i inne dane wpisuje się tylko raz (w aplikacji Visa Mobile), co zapewnia najwyższy poziom poufności. Co więcej, każda transakcja jest zabezpieczana przez Visa, a użytkownik może przed akceptacją płatności przejrzeć jej szczegóły[4].

Warto dodać, że korzystając z tego rozwiązania, użytkownik nie musi wypełniać wielu pól formularza w sklepie internetowym, przeklikiwać się przez wyskakujące okna bądź kopiować i wklejać różnego rodzaju informacje. Dzięki temu oszczędza czas i może bez trudu dokonać płatności online za produkty czy usługi[4].

Aby płacić online przy użyciu tego rozwiązania, wystarczy posiadać smartfona z Visa Mobile, urządzenie, na którym robione są zakupy online (może to być ten sam smartfon!) i oczywiście dostęp do internetu[5].

Jak korzystać z Visa Mobile?

Visa Mobile jest dostępna w dwóch wariantach i to, który wybierze użytkownik, zależy tylko od niego.

  • Visa Mobile w mobilnej aplikacji bankowej. Jeżeli bank użytkownika zapewnia dostęp do tej funkcji (można to sprawdzić na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html), wystarczy uruchomić Visa Mobile, by móc dokonywać szybkie i bezpieczne płatności za zakupy online. Warto pamiętać, że niektóre banki mogą wymagać aktualizacji aplikacji albo innych dodatkowych czynności[4].
  • Visa Mobile jako samodzielna aplikacja. Można pobrać Visa Mobile bezpłatnie w sklepie z aplikacjami, który dedykowany jest konkretnemu systemowi operacyjnemu. Po ściągnięciu aplikacji wystarczy dokonać rejestracji – dodać w bezpieczny sposób kartę płatniczą Visa, a także podać numer telefonu i adres e-mail[4].

Listę banków, których klienci już teraz skorzystają z Visa Mobile, można znaleźć na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html

Po uruchomieniu funkcji w mobilnej aplikacji bankowej albo pobraniu samodzielnej aplikacji Visa Mobile, można już płacić za zakupy przez internet bez podawania numeru karty, terminu jej ważności czy kodu CVV2. Wystarczy rozpocząć płatność w sklepie internetowym, wybrać ikonę z nazwą tego rozwiązania wśród opcji dostępnych na stronie, a następnie podać swój numer telefonu i zaakceptować płatność na smartfonie w aplikacji. To wszystko[4]!

Warto dodać, że już po dokonaniu płatności, użytkownik może skorzystać z procedury chargeback. Jest to sposób na odzyskanie należności, jeżeli kupujący nie otrzymał zamówionych produktów lub usług, np. w wyniku bankructwa sklepu. Kiedy próba rozwiązania sporu ze sprzedawcą nie przynosi efektu, bank, który wydał kartę Visa, może w niektórych sytuacjach spróbować odzyskać pieniądze w imieniu kupującego. Warto pamiętać, że chargeback nie wynika z przepisów prawa, ale w razie potrzeby warto spróbować skorzystać z tej procedury[4].

Artykuł powstał przy współpracy z Visa.

Bibliografia:

  1. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 9
  2. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 77
  3. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 121
  4. VISA, Visa Mobile – jak działa i jak skorzystać? 10.09.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-coto-1631263092784.html, dostęp: 22.04.2022
  5. VISA, Visa Mobile może zmienić to jak płacimy kartami w sieci – wywiad 10.10.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-wywiad-1631263907288.html, dostęp: 22.04.2022

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast