Zakupy online w Polsce cieszą się dużą popularnością – robi je 77% wszystkich internautów[1].
Visa Mobile to usługa, którą zaprojektowano po to, by proces płatności za zakupy w internecie był szybki, prosty i dobrze zabezpieczony. Jest to możliwe, ponieważ użytkownik w trakcie płatności za zakupy przez internet nie musi podawać danych karty i wprowadzać jakichkolwiek haseł w sklepie internetowym[4].
To nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne – 16-cyfrowy numer karty i inne dane wpisuje się tylko raz (w aplikacji Visa Mobile), co zapewnia najwyższy poziom poufności. Co więcej, każda transakcja jest zabezpieczana przez Visa, a użytkownik może przed akceptacją płatności przejrzeć jej szczegóły[4].
Warto dodać, że korzystając z tego rozwiązania, użytkownik nie musi wypełniać wielu pól formularza w sklepie internetowym, przeklikiwać się przez wyskakujące okna bądź kopiować i wklejać różnego rodzaju informacje. Dzięki temu oszczędza czas i może bez trudu dokonać płatności online za produkty czy usługi[4].
Aby płacić online przy użyciu tego rozwiązania, wystarczy posiadać smartfona z Visa Mobile, urządzenie, na którym robione są zakupy online (może to być ten sam smartfon!) i oczywiście dostęp do internetu[5].
Visa Mobile jest dostępna w dwóch wariantach i to, który wybierze użytkownik, zależy tylko od niego.
Listę banków, których klienci już teraz skorzystają z Visa Mobile, można znaleźć na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html
Po uruchomieniu funkcji w mobilnej aplikacji bankowej albo pobraniu samodzielnej aplikacji Visa Mobile, można już płacić za zakupy przez internet bez podawania numeru karty, terminu jej ważności czy kodu CVV2. Wystarczy rozpocząć płatność w sklepie internetowym, wybrać ikonę z nazwą tego rozwiązania wśród opcji dostępnych na stronie, a następnie podać swój numer telefonu i zaakceptować płatność na smartfonie w aplikacji. To wszystko[4]!
Warto dodać, że już po dokonaniu płatności, użytkownik może skorzystać z procedury chargeback. Jest to sposób na odzyskanie należności, jeżeli kupujący nie otrzymał zamówionych produktów lub usług, np. w wyniku bankructwa sklepu. Kiedy próba rozwiązania sporu ze sprzedawcą nie przynosi efektu, bank, który wydał kartę Visa, może w niektórych sytuacjach spróbować odzyskać pieniądze w imieniu kupującego. Warto pamiętać, że chargeback nie wynika z przepisów prawa, ale w razie potrzeby warto spróbować skorzystać z tej procedury[4].
Artykuł powstał przy współpracy z Visa.
Bibliografia:
Artykuł sponsorowany (km)
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się