Nowy numer 49/2023 Archiwum

Nowoczesne dywany wełniane – jakie wybrać do modnego wnętrza?

Wełniane dywany od lat królują w naszych wnętrzach.

Są eleganckie, wykonane z naturalnych materiałów i niezwykle trwałe. Do zakupu wełnianego dywanu zachęca również to, że wełna jest bardzo przyjemna i miła w dotyku. Co jeszcze warto wiedzieć o wełnie i na jakie wzory i kolory nowoczesnych dywanów wełnianych warto postawić?

Cechy charakterystyczne dywanów wełnianych 

Co warto wiedzieć o nowoczesnych dywanach wełnianych? Modele, które dziś są dostępne w sklepach, mogą być zarówno tkane lub wiązane ręcznie, jak i wytwarzane w 100% maszynowo. To właśnie od sposobu produkcji dywanu wełnianego uzależniona jest w dużej mierze jego cena. A jakie cechy charakterystyczne mają wełniane dywany?

  • Trwałość. Dywany wykonane z wełny są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Za najtrwalsze uważane są oryginalne dywany ręcznie wiązane, które często z czasem tylko nabierają na wartości. 
  • Dobra izolacja cieplna i akustyczna. Wełniany dywan to pokrycie podłogowe, które świetnie izoluje od zimnej podłogi oraz pozwala skutecznie wyciszyć pomieszczenie. 
  • Wysoka higroskopijność. Wełniane dywany pozwalają regulować poziom wilgotności w powietrzu. Jeśli jest zbyt wysoka, włókna będą ją pochłaniać. Jeżeli powietrze stanie się zbyt suche, wilgoć będzie uwalniana z runa dywanu.
  • Miękkość i sprężystość. Wełniane dywany są bardzo przyjemne w dotyku i wyjątkowo sprężyste oraz odporne na odkształcenia. 
  • Szlachetność. Nowoczesne dywany wełniane to szlachetne pokrycia podłogowe, które sprawiają, że wnętrze prezentuje się elegancko i luksusowo.

Jaki nowoczesny dywan wełniany wybrać?

Choć dywany wełniane mogą kojarzyć się tylko z egzemplarzami o tradycyjnym wzornictwie i kolorystyce, to dzisiejszy rynek wypełniony jest bardzo zróżnicowanymi pokryciami podłogowymi, które można dopasować do każdego wnętrza. Na jakie nowoczesne dywany wełniane warto zwrócić uwagę?

Nowoczesne wzornictwo i modna kolorystyka

Urządzasz nowoczesne wnętrza? Wybierz nowoczesne dywany wełniane o designie zgodnym z najnowszymi trendami. O jakich pokryciach podłogowych mowa?

  • Dywany w neutralnych kolorach ziemi. Z roku na rok coraz częściej zamiast aranżacji w krzykliwych kolorach wybieramy te stonowane, wyważone, w neutralnej kolorystyce zbliżonej do palety kolorów występujących w naturze. 
  • W geometryczne wzory. Geometryczne wzory nie są nowością w trendach, ale nadal mają się całkiem dobrze i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Jeśli jesteś zwolennikiem symetrii i ładu w aranżacjach, możesz śmiało zdecydować się na zakup wełnianego dywanu w proste, geometryczne wzory.
  • Dywany inspirowane dziełami sztuki. Jeśli lubisz odważne rozwiązania, dywan inspirowany sztuką to rozwiązanie dla Ciebie! Tego rodzaju pokrycia podłogowe będą świetnie prezentowały się np. we wnętrzach glamour lub eklektycznych. 
  • W rozmiarze XXL. Najnowsze trendy określają nie tylko wzory i kolorystykę modnych dywanów, ale również ich rozmiar. Najmodniejsze w tym i w kolejnych sezonach będą dywany w formacie XXL. Oznacza to, że wybierając dywan do salonu lepiej postawić na taki, który będzie podłożem nie tylko dla samego stolika kawowego, ale również dla całej kanapy oraz foteli. 

Zobacz więcej w sklepie Arte

Współczesne wersje klasyków 

Nowoczesne dywany wełniane to również modele w stylu vintage, które mocno nawiązują do klasyki, ale odnajdują się również we współczesnych wnętrzach. Mowa tu przede wszystkim o tradycyjnych dywanach w orientalne wzory utrzymanych w kolorystyce czerwieni, beżu czy przygaszonej zieleni.

Nowoczesne dywany wełniane to rozwiązanie dla osób, które do swoich wnętrz szukają rozwiązań eleganckich i szlachetnych, a jednocześnie trwałych i praktycznych. Oczywiście cena dywanów wełnianych jest zazwyczaj wyższa niż tych wykonanych z tworzyw syntetycznych, ale za jakość i trwałość warto zapłacić nieco więcej.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy