Nowy numer 49/2023 Archiwum

Krótko

* Ponad 500 osób z Polski i z zagranicy wzięło udział w 27. Ogólnopolskiej Piel-grzymce Młodzieży Prawosławnej do sanktuarium na Świętej Górze Grabarce koło Siemiatycz. Od 12 do 14 maja jej uczestnicy modlili się i dyskutowali na ważne tematy, nie tylko dotykające wiary. Spotkanie zorganizowało Bractwo Młodzieży Prawosła-wnej w Polsce.

* 12 maja Sejm przyjął ustawę powołującą Centralne Biuro Antykorupcyjne. CBA ma ruszyć jesienią. Biurem pokieruje Mariusz Kamiński. – To będzie pierwsza taka służba, która nie wyrasta z PRL i nie ma związków z tym, co było niedobre w III RP – ocenił powstanie CBA prezes PiS Jarosław Kaczyński.

* W 89. rocznicę objawień fatimskich i 25. rocznicę zamachu na Jana Pawła II poświęcono pierwszą kapliczkę na Europejskiej Drodze Kapliczek, która połączy Europę od Portugalii po Ukrainę. Stanęła ona w Wadowicach, w ogrodzie domu pielęgnacyjnego prowadzonego przez Stowarzyszenie im. Doktora Edmunda Wojtyły. Znajduje się w niej figura MB Fatimskiej i jest to wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. Pomysłodawcy szlaku chcą, aby w każdym kraju powstała jedna kapliczka.

* Trwa kryzys w służbie zdrowia. 15 maja kolejne szpitale w różnych województwach rozpoczęły bezterminowy strajk. W placówkach tych wykonywane są tylko zabiegi ratujące życie.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy