Nowy numer 44/2020 Archiwum

Krótko

* 43-letni Krzysztof Popławski został 4 lutego wybrany na prowincjała zakonu dominikanów w Polsce. Zastąpił o. Macieja Ziębę, który pełnił ten urząd przez ostatnie osiem lat. Wyboru dokonali przedstawiciele wszystkich polskich dominikańskich klasztorów zgromadzeni na kapitule w Krakowie. Nowy prowincjał przez ostatnie lata pracował na Tajwanie i w Chinach. Do Polski wrócił kilka miesięcy temu. W Poznaniu podjął studia doktoranckie z teologii.

* Przeor klasztoru kamedułów na Bielanach koło Krakowa o. Maksymilian Kozłowski został odwołany. Jest to efekt wizytacji, którą pod koniec ubiegłego roku przeprowadził na polecenie Stolicy Apostolskiej bp Tadeusz Pieronek. Obowiązki przełożonego wspólnoty przejął benedyktyn z Tyńca, o. Marek Szeliga.

* Hasłem pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski będą słowa: „Bądźcie mocni wiarą!”. Papież odwiedzi nasz kraj od 25 do 28 maja. Trasa pielgrzymki będzie wiodła przez Warszawę, Jasną Górę, Kraków, Wadowice i Oświęcim. Przewidywana jest też krótka wizyta w sanktuarium maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. W związku z papieską wizytą w Polsce zmieniony został termin dorocznej pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich, odbywającej się tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja. W tym roku odbędzie się ona wcześniej - 21 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama