Nowy numer 28/2018 Archiwum

Krótko

* W szpitalu wojewódzkim w Elblągu w ciągu dwóch dni dwa razy urodziły się trojaczki. 22 października 28-letnia matka urodziła dwóch chłopców i dziewczynkę, a następnego dnia na świat przyszły trzy dziewczynki. W obu przypadkach były to pierwsze ciąże. Matki elbląskich trojaczków nie były wcześniej poddawane terapii hormonalnej.

* Józef Oleksy po raz drugi został uznany za kłamcę lustracyjnego. Sąd uznał, że zataił, iż w latach 1970–1978 był agentem Agenturalnego Wywiadu Operacyjnego – tajnej do dziś struktury wywiadu wojskowego PRL. Orzeczenie jest prawomocne, ale obrona chce kasacji w Sądzie Najwyższym. Kłamca lustracyjny przez 10 lat nie może pełnić funkcji publicznych.

* 13 radiowych stacji diecezjalnych ma utworzyć nową sieć we współpracy z Radiem Eska. Na razie – jak informuje ks. Robert Neck, rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej – do sieci przystąpiło siedem ośrodków: Koszalin, Kraków, Łódź, Warszawa, Szczecin, Gryfice, Lipiany. 49 proc. udziałów nowej sieci ma należeć do strony kościelnej, 49 proc. do Radia Eska i 2 proc. do osoby, na którą zgodzą się obydwie strony.

* Dziękczynienie za pontyfikat Jana Pawła II i jego przesłania do kobiet było główną intencją ogólnopolskiej pielgrzymki kobiet, która 22 października przybyła na Jasną Górę. W zorganizowanym przez Polski Związek Kobiet Katolickich spotkaniu udział wzięło ponad 2 tys. niewiast.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama