Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krótko

* Komitet Katyński zorganizował pikietę przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób – członków rodzin pomordowanych na Wschodzie. Domagały się one uznania przez Rosję zbrodni katyńskiej za ludobójstwo oraz przekazania Polsce 22,5 tys. akt osobowych zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Pikietujący trzymali w dłoniach zdjęcia pomordowanych i fotografie z ekshumacji.

* W centrum Warszawy, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki, ma zostać wybudowany najwyższy w Polsce apartamentowiec. Wieżowiec stanie na miejscu centrum handlowego z 1991 r., a budowę sfinansuje luksemburski inwestor Orco Property Group. Budynek zaprojektuje jeden z najwybitniejszych architektów na świecie, Daniel Libeskind. Ma być gotowy w 2008 r. Pałac Kultury (231 m) będzie od niego wyższy tylko dzięki 43-metrowej iglicy.

* 18 września kard. Józef Glemp ukoronował obraz MB Wspomożycielki Prymasów Polskich w Rokitnie. Wysadzane kamieniami złote korony ufundowali Prymas Polski i zgromadzenie księży orionistów, którzy opiekują się sanktuarium.

* 40. Międzynarodowy Festiwal „Wratislavia Cantans” zakończył się 18 września we Wrocławiu. W ciągu 10 festiwalowych dni wielotysięczna publiczność uczestniczyła w koncertach najwybitniejszych artystów polskich i zagranicznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama