Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* W Bochni rozpoczęły się zapisy na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Maryjnej „Ad Gloriam Deiparae” (Na chwałę Bożej Rodzicielki). Wezmą w nim udział zespoły dziecięce i młodzieżowe oraz soliści. Festiwal odbędzie się od 30 września do 2 października. Organizatorzy zapewniają pełne nagłośnienie, noclegi oraz wyżywienie. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: Sekretariat Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Maryjnej, pl. św. Kingi 9, 32-700 Bochnia, z dopiskiem: „Ad Gloriam Deiparae”.

* Od 2 do 4 września trwał w Poznaniu XI Międzynarodowy Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich. Uczestniczyło w nim prawie 300 osób z Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rosji, Rumunii i Ukrainy. Dyskutowali o tym, jak pomóc wytrwać małżonkom w ich związku i jak odbudowywać zniszczone więzi rodzinne.

* Zastąpienie kas chorych Narodowym Funduszem Zdrowia nie przyniosło poprawy ani pacjentom, ani płatnikowi, ani służbie zdrowia – oceniła Najwyższa Izba Kontroli po roku funkcjonowania NFZ. Między innymi nie poprawiła się dostępność pacjentów do świadczeń zdrowotnych i nie zostały ujednolicone koszty. Utworzenie NFZ nie było dobrze przygotowane i przebiegało w sposób chaotyczny – podsumował kontrolę wiceprezes NIK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama