Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* DWA PROJEKTY USTAW – o pomocy publicznej i restrukturyzacji ZOZ-ów oraz o zmianie Kodeksu postępowania cywilnego wniósł do Sejmu prezydent Aleksander Kwaśniewski. Dwa dni wcześniej Sejm odrzucił rządowy projekt ustawy o restrukturyzacji ZOZ-ów.

* AFERA FOZZ może jednak pozostać nierozwiązana. Oskarżeni liczą na przedawnienie i stosują rozmaite wybiegi (ostatnio odwołali obrońców), wobec których nawet sąd jest bezradny. Tymczasem PiS chce zmian w kodeksie karnym i wydłużenia przedawnienia przestępstw o 10 lat.

*LECH WAŁĘSA spiera się z Radiem Maryja o sposób prezentowania na jego falach problematyki politycznej. W ostrym liście były prezydent zapowiedział akcję – zwłaszcza za granicą – w której wytknie rozgłośni błędy i fałszerstwa.

* SZEF IPN prof. Leon Kieres wyjaśniał w Sejmie okoliczności ujawnienia listy katalogowej IPN. – Staję przed państwem w poczuciu winy – mówił, przepraszając wszystkich, którzy mają kłopoty, bo znaleźli się na liście nazwisk wyniesionej z Instytutu.

* SKARB PAŃSTWA jest mniejszościowym udziałowcem ponad tysiąca spółek. Większość akcji przetrzymuje bez potrzeby – stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli. Izba zwróciła się do ministra skarbu, by sprzedał akcje i udziały w tych spółkach, w których nie ma potrzeby ich utrzymywać.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama