Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krótko

* 11 lutego do Warszawy przybyły relikwie św. Joanny Beretty Molli – zmarłej w 1962 r. matki, która wolała umrzeć, niż poddać się leczeniu, które spowodowałoby śmierć jej poczętego dziecka. Zostały umieszczone w kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie. Na uroczystość przyjechał syn św. Joanny – Pierluigi Molla. W Polsce relikwie św. Joanny znajdują się już w Nowej Hucie i Białymstoku.

* O milion euro dotacji stara się archidiecezja poznańska od Komisji Europejskiej na ratowanie kościelnych zabytków. Fundusze te zostałyby wykorzystane na remont gmachu Akademii Lubrańskiego oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe i antywłamaniowe ponad pięćdziesięciu drewnianych świątyń. O unijne dotacje na remont zabytkowej fary wystąpiła też parafia kolegiacka w Poznaniu. By otrzymać dofinansowanie, należy z własnych środków pokryć co najmniej 25 proc. kosztów inwestycji.

* W 65. rocznicę pierwszej masowej zsyłki Polaków na Syberię i do Kazachstanu na Jasnej Górze modlono się w intencji ofiar sowieckich gułagów. Panu Bogu powierzono potrzeby żyjących sybiraków oraz proszono o życie wieczne dla wszystkich, którzy zginęli na nieludzkiej ziemi.

* Największe centrum logistyczno-spedycyjne zamierza zbudować w Olsztynie koncern Michelin – francuska firma oponiarska. Koncern zainwestuje w to przedsięwzięcie co najmniej 500 mln euro i zatrudni 500 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama