Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krótko

- Aleksander Kwaśniewski nie stawi się na planowane przesłuchanie przed sejmową komisją ds. Orlenu. 25 i 26 lutego prezydent Kwaśniewski będzie przebywał w Berlinie na zaproszenie Horsta Koehlera.

- Ponad 130 tys. zł za niewypłacone nadgodziny domagają się w sądzie pracownicy sieci Leader Price. Podobne roszczenia zgłosili zatrudnieni w sieci Kaufland. To kolejne po sieci Biedronka ujawnione przykłady niewolniczego wykorzystywania pracowników.

- LPR złożyła w Sejmie projekt zmian w ustawie o IPN. Zobowiązuje on Instytut do upublicznienia nazwisk wszystkich jawnych i tajnych pracowników oraz współpracowników specsłużb PRL w latach 1944–89.

- Ewidencja pojazdów i kierowców powstaje niezgodnie z prawem – uważają kontrolerzy NIK. Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPiK) ma zbierać informacje o wszystkich rejestrowanych w Polsce samochodach i ich właścicielach.

- Specjalne procedury w razie konieczności zestrzelenia samolotu, który został porwany przez terrorystów i może stanowić zagrożenie, takie jak w przypadku ataków z 11 września 2002 r. w USA, obowiązują od 13 stycznia. Decyzję o tym, czy taki samolot zmusić do lądowania, czy zestrzelić, podejmuje szef MON lub dowódca Sił Powietrznych RP.

- Nareszcie – i to w pięknym stylu – Adam Małysz wygrał konkurs lotów na mamuciej skoczni Kulm w Austrii. Za trzy tygodnie mistrzostwa świata w Oberstdorfie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama