Nowy numer 49/2023 Archiwum

Skuteczne pozycjonowanie strony www - czyli jakie?

Reklama dźwignią handlu! Pozycjonowanie strony internetowej.

Reklama dźwignią handlu! Każdego dnia przekonują się o tym osoby prowadzące zarówno nieduże, jak spore biznesy. Dziś zajmiemy się kwestią zwiększania widoczności witryny w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, czyli pozycjonowaniem. Jak powinien przebiegać taki proces, aby był skuteczny? Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury!

Pozycjonowanie stron ‒ co to? 

Pozycjonowanie strony internetowej umożliwia zwiększenie widoczności w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google. To czasochłonny proces, obejmujący działania o różnym charakterze ‒ optymalizację techniczną, wdrożenie unikalnych treści, linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne. 

Skuteczne pozycjonowanie ‒ czego unikać?  

Jak powinno przebiegać skuteczne pozycjonowanie? Ważne jest, aby wszystkie działania prowadzone były zgodnie z wytycznymi Google. Sięganie po metody z czarnego kapelusza SEO (black hat SEO), może skończyć się wyłączeniem strony z indeksowania, a co za tym idzie, sprawić, że konieczna będzie budowa nowej witryny. 

Działania nieaprobowane przez Google to między innymi

 • Wdrażanie treści z dużym zagęszczeniem słów kluczowych i ukrywanie jej ‒ tak, aby była widoczna dla robotów Google, ale dla użytkowników już nie. (Możliwe jest to na przykład poprzez publikację tekstu na tle o takim samym kolorze, na przykład czerwonego tekstu na czerwonym tle).  
 • Keyword Stuffing, czyli używanie nadmiernej liczby słów kluczowych do tego stopnia, że lektura jest zaburzona, na przykład:

Fryzjer Poznań! Najlepsze fryzury fryzjer Poznań tylko nas. Farbowanie, strzyżenie, pielęgnacja i inne zabiegi w salon fryzjerski Poznań. Jeśli więc marzysz o nowej fryzurze i szukasz salonu fryzjerskiego w Poznaniu, zapraszamy! 

 • Nieuczciwe pozyskiwanie linków zewnętrznych ‒ mowa tutaj o metodach umożliwiających zdobycie dużej liczby kiepskiej jakości linków w krótkim czasie. Są to na przykład automatyczne generowanie linków zewnętrznych, czyli zdobywanie linków zewnętrznych dzięki wykorzystaniu specjalnego oprogramowania, tworzenie farm linków, korzystanie z SWL (Systemu Wymiany Linków).
 • Cloaking, czyli tworzenie dwóch wersji strony, pierwszej dla robotów Google, a drugiej dla użytkowników.  

Skuteczne pozycjonowanie ‒ jak powinno wyglądać?

Jak więc powinno wyglądać skuteczne pozycjonowanie? Ważne, aby było prowadzone z uwzględnieniem legalnych metod, a także, by działania  wykonywane były regularnie i zgodnie z określonym planem. 

 1. Audyt SEO ‒ podstawą działań z zakresu skutecznego pozycjonowania powinien być audyt SEO. Podczas audytu sprawdzane są różne parametry strony, począwszy od treści, duplikatów, zagęszczenia słów kluczowych, po kwestie techniczne i linkowanie.   
 2. Strategia SEO ‒ zebrane podczas audytu informacje umożliwiają przygotowanie planu działania. Opracowanie strategii ułatwia prowadzenie długofalowych działań. Dzięki strategii wiemy, jakie prace trzeba pilnie wykonać, na jakich kwestiach się skupić. 
 3. Rozpoczęcie działań ‒ po opracowaniu strategii, można rozpocząć działania on-site i off-site. Wśród działań prowadzonych w ramach pozycjonowania znajdują się: 
 • przygotowanie unikalnych, wartościowych dla użytkownika treści, 
 • optymalizacja techniczna, czyli optymalizacja nagłówków, meta danych, adresów url, wdrożenie certyfikatu SSL, 
 • dostosowanie strony do Core Web Vitals,
 • budowa profilu linków. 

4. Analiza efektów i bieżąca optymalizacja ‒ by pozycjonowanie było skutecznie, nie możemy pominąć bieżącej analizy efektów działań. Warto, za pomocą specjalistycznych narzędzi, weryfikować, jak użytkownicy zachowują się na naszej stronie, ile czasu na niej spędzają czy przeklikują się do innych zakładek. Istotna jest również analiza działań konkurencji. 

Pozycjonowanie strony www ‒ dlaczego warto? 

Dlaczego warto zdecydować się na pozycjonowanie strony www? Wysoka pozycja w bezpłatnych wynikach wyszukiwania to klucz do sukcesu. Zajmując miejsce w TOP 10, dasz się znaleźć swoim klientom ‒ współcześni użytkownicy zwracają uwagę wyłącznie na witryny znajdujące się na pierwszych dziesięciu pozycjach.  

Strony, które są widoczne w internecie, cieszą się także zaufaniem i rozpoznawalnością, a to ważne czynniki, które prowadzą do wzrostu konwersji. 

Pozycjonowanie z 1stplace 

Daj się znaleźć swoim klientom! Postaw na skuteczne pozycjonowanie z 1stplace. Nasz zespół opracuje i wdroży rozwiązania dopasowane do specyfiki Twojego biznesu. Przeprowadzimy audyt SEO, przygotujemy strategię, wdrożymy działania w obrębie i poza stroną www. Na bieżąco będziemy śledzić rezultaty i je optymalizować.  

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy