Nowy numer 32/2022 Archiwum

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas jazdy na motocyklu?

Sezon motocyklowy zbliża się wielkimi krokami. Przed pierwszą przejażdżką, sprawdź dokładnie swój motocykl.

Poziom paliwa w baku, ciśnienia w oponach, działanie hamulców, akumulatora, itp.. Ważnym elementem przygotowań jest również wybór ubezpieczenia, jeśli jeszcze go nie posiadamy.

Jakie ubezpieczenie dla motocyklisty wybrać?

Na drodze wiele sytuacji jest w zasadzie nieprzewidywalnych. Kolizje, stłuczki, upadki. Wszystko może skutkować uszkodzeniem pojazdu. Podczas parkowania motocykla na ulicy możesz doświadczyć tzw. szkody parkingowej, zarysowania, obicia lub innego rodzaju uszkodzenia. W każdej z tych sytuacji przyda się ubezpieczenie dla motocyklisty.

Ubezpieczenie OC i Autocasco to podstawa

OC będzie przydatne, gdy to Ty będziesz sprawcą danej szkody. Dzięki posiadaniu ubezpieczenia OC, skutki konkretnego zdarzenia na drodze przejmie Twój ubezpieczyciel. Chodzi w tym przypadku o wypadek czy kolizję, która wydarzy się z Twojej winy. Gdy to Ty będziesz osobą poszkodowaną, a Twój pojazd zostanie uszkodzony w kolizji na drodze albo jeśli będzie problem z identyfikacją sprawcy zdarzenia, wtedy przyda się Autocasco. AC przyda się także w razie wystąpienia szkody podczas postoju czy parkowania motocykla (tzw. szkoda parkingowej). Gdy zauważysz uszkodzenie jednośladu, ale nie wiesz kto to zrobił. Powodem takich uszkodzeń mogą być również inne czynniki, np. opady atmosferyczne, silny wiatr czy inne zjawiska pogodowe. Między innymi z tych względów warto posiadać AC motocykla. 

Assistance i NNW

Dzięki szerokiemu pakietowi ubezpieczeń zabezpieczysz pojazd i swoje zdrowie na różne niemiłe przygody na trasie. W kwestii AC możesz sprawdzić, czy masz np. możliwość zabezpieczenia się przed stratą wartości motocykla wraz z czasem albo ustalenia niezmiennej sumy ubezpieczenia. Assistance z kolei  z pewnością przyda się w razie nagłej sytuacji na drodze. Naprawa na miejscu, holowanie czy pojazd zastępczy to bardzo przydatne opcje w razie niespodziewanej sytuacji na drogach.

O wszystkich możliwościach rozszerzenia pakietu ubezpieczenia dla motocyklisty przeczytasz na stronie: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/pakiet-motocykle/

Zdrowie motocyklisty

Ubezpieczamy motocykl czy samochód i zazwyczaj skupiamy się na samym pojeździe. Zapominamy o ubezpieczeniu NNW, które pomoże nam oszczędzić czas potrzebny na powrót do zdrowia oraz pieniądze. Zwrot kosztów leczenia czy świadczenia związane z uszczerbkiem na zdrowie. To część pomocy na jaką możesz liczyć przy NNW dla motocyklisty w Compensie. Jest coś jeszcze. Powrót do zdrowia – rozszerzenie ubezpieczenia, które pomoże Ci…. wrócić do zdrowia po (odpukać) wypadku. Szybkie terminy wizyt u specjalistów, równie ekspresowy dostęp do badań i 2 500 placówek do wyboru, pomoc psychologa.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama