Nowy numer 20/2022 Archiwum

Para Prezydencka do uczestników Orszaku Trzech Króli: to zgromadzenie ludzi życzliwych i otwartych na wszystkich

Cieszymy się, że znów współtworzą Państwo to wyjątkowe wydarzenie. Orszak jest zgromadzeniem ludzi życzliwych i otwartych na wszystkich, którzy chcą im towarzyszyć - zwrócili się do uczestników tegorocznych Orszaków Trzech Króli w całej Polsce prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda. Barwne pochody przejdą w uroczystość Objawienia Pańskiego w ponad sześciuset miastach naszego kraju i za granicą.

Zwracając się do "setek Orszaków Trzech Króli w Polsce i za granicą" Para Prezydencka pozdrowiła wszystkich uczestników tego wydarzenia. "Cieszymy się, że znów współtworzą Państwo to wyjątkowe wydarzenie" - powiedzieli Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda w materiale wideo zamieszczonym na oficjalnej stronie Prezydenta RP.

Relacje naszych reporterów z orszaków w diecezjach: ORSZAKI TRZECH KRÓLI

Para Prezydencka podziękowała m.in za "uśmiech i zapał, za wspaniałe stroje i atrakcje, które są zachętą, aby do Państwa dołączyć".

"Tym, co dobre, warto się dzielić. Dwanaście lat temu przedstawienie jasełkowe w jednej z warszawskich szkół dało początek cyklicznemu wydarzeniu publicznemu – najpierw o charakterze lokalnym, a z czasem ogólnopolskim. Obecnie biorą w nim udział kolędnicy z kilkunastu innych krajów Europy, obu Ameryk oraz Afryki" - przypomniał prezydent wraz z małżonką.

Jak podkreśliła Para Prezydencka, Orszak Trzech Króli "jest zgromadzeniem ludzi życzliwych i otwartych na wszystkich, którzy chcą im towarzyszyć". Andrzej Duda wraz z małżonką życzyli też, aby tegoroczny Orszak Trzech Króli był niezapomnianym przeżyciem.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze