Nowy numer 47/2021 Archiwum

Opinie o skupach nieruchomości

Jaki wpływ mają opinie o skupach nieruchomości na postrzeganie tego typu usług w społeczeństwie? Jedną z częstych sytuacji, w związku z którą ktoś chce szybko sprzedać nieruchomość, to dziedziczenie lokalu drogą spadku. Nie zawsze jest to pożądane, a wizja szybkiej sprzedaży i uzyskania gotówki za mieszkanie lub dom jest bardziej kusząca, niż borykanie się z potencjalnym najmem.

W takiej sytuacji właścicielowi zależy na jak najszybszej sprzedaży nieruchomości i to po jak najlepszej cenie, by nie ponosić za nią dodatkowych kosztów. Próby samodzielnej sprzedaży domu lub mieszkania są obarczone ryzykiem wielomiesięcznego oczekiwania na skuteczne przejście całej procedury. Odpowiedzią na ten problem jest skorzystanie z usług oferowanych przez skup nieruchomości. Przed tym jednak warto zapoznać się z opiniami o skupach nieruchomości, jakie można zobaczyć w internecie.

Co charakteryzuje skup nieruchomości?

Usługi skupu nieruchomości to rozwiązanie, które jest niezwykle popularne na zachodzie. Obecnie nabiera popularności także i w Polsce, co przekłada się na liczne kontakty z klientami, którzy zgłaszają się do nas każdego dnia, prosząc o wycenę. Tego typu usługa polega na zakupie np. mieszkania lub domu w ciągu kilku dni i przekazanie ustalonej gotówki na konto sprzedającego. Jest to procedura uproszczona zwłaszcza w porównaniu do działań pomiędzy klientem a np. zwykłą agencją nieruchomości. Co więcej, tego typu skupy są otwarte na bardzo różnorodne typy nieruchomości w różnym stanie technicznym i o różnym stanie prawnym.

Dlaczego warto skorzystać z oferty skupu nieruchomości?

Istnieje kilka istotnych zalet sprawiających, że faktycznie warto skorzystać z oferty skupu nieruchomości. Wśród nich można wymienić:

  • Uproszczenie procedury – zamiast mozolnego, wielomiesięcznego negocjowania ceny mieszkania, w ciągu kilku dni dokonywana jest wycena wartości nieruchomości (w przypadku Bnonline.pl proponowane wyceny to często 90-95% wartości lokalu). Wraz z nią przedstawiana jest konkretna oferta. To zaś pozwala na bezpośrednie przejście do finalizacji transakcji i zamknięcie jej nawet w tydzień.

  • Pomoc w zebraniu dokumentacji – zbieranie wszystkich niezbędnych dokumentów zazwyczaj jest  wyjątkowo żmudne i męczące.  Profesjonalne biuro skupu nieruchomości online pomoże również i w tym aspekcie.

  • Pozbycie się mieszkań obciążonych hipoteką – nawet jeśli sprzedający ma kredyt na mieszkanie, z powodzeniem możemy je sprzedać. Większość pieniędzy zostanie przeznaczona na spłatę długu, ale pozostałe środki z może przeznaczyć na wybranie lepszej lokalizacji bądź dowolne inne wydatki.

  • Brak konieczności wykonywania remontu – skup nieruchomości zakupi również niewyremontowane mieszkanie. Choć wpłynie to na otrzymaną cenę, w praktyce sami nie musimy borykać się z tym problemem, a niejeden sprzedający już przekonał się, że czasem remont wcale nie jest opłacalny, jeśli sprzedajemy mieszkanie.

  • Błyskawiczna wypłata gotówki – przelew pieniędzy jest wykonywany jeszcze podczas wizyty u notariusza, co sprawia, że sprzedający błyskawicznie otrzymuje całą należną kwotę. 

Te oraz inne aspekty niewątpliwie sprawiają, że opinie o skupie nieruchomości Bnonline.pl są wyłącznie pozytywne.

Opinie o skupach nieruchomości

Opinie o skupach nieruchomości - różnice pomiędzy biurami nieruchomości

Dlaczego opinie o skupach nieruchomości są bardziej pozytywne, niż te dotyczące biur nieruchomości? Skup mieszkań i domów działa konkretnie i szybko. W odróżnieniu od biur pośredniczących w handlu nieruchomościami sprzedający może liczyć na szybkie zamknięcie całej transakcji, brak umów o współpracę i przede wszystkim, brak jakiejkolwiek prowizji.

Bywa, że pośrednicy szukają klientów przez wiele miesięcy, nie zawsze dochodzi do sfinalizowania transakcji, a pomimo tego sprzedający zobligowany jest do zapłaty prowizji pośrednikowi. To sprawia, że ostatecznie kwota sprzedaży mieszkania nie osiąga pełnej wartości nieruchomości, a proces może trwać wiele miesięcy.

Opinie o skupach nieruchomości

Najważniejszą kwestią jest jednak to, jak o usługach skupów nieruchomości wypowiadają się sami klienci. Dzięki możliwości swobodnego umieszczania komentarzy, niemożności usuwania tych niekorzystnych można mieć pewność, że opinie o skupach nieruchomości będą w pełni miarodajne. 

Przyglądając się sytuacji klientów naszej firmy, a także innych skupów nieruchomości można spostrzec, z czym były związane ich historie. Czytając opinie o skupach nieruchomości, dostrzec można, że z usług korzystają często osoby, na które np. spadły długi rodzinne, a skup nieruchomości wspomógł proces kompletowania dokumentów i sprzedaży. 

Pojawiają się również głosy wskazujące na to, że podobną sytuacją jest współdzielenie nieruchomości z innymi spadkobiercami. W takim przypadku usługa skupu nieruchomości bnonline.pl okazuje się przydatna, jeśli chcemy dokonać spieniężenia swoich udziałów. W przeciwieństwie do agencji, skupy nie boją się klientów z problemami. Nic więc dziwnego, że dobre opinie na temat skupów nieruchomości stają się normą, a klienci darzą takie firmy, jak nasza coraz większym zaufaniem. Jeśli jesteś zainteresowany korzystnym i szybkim przejściem całej procedury sprzedaży mieszkania lub domu, koniecznie nawiąż współpracę z profesjonalnym biurem skupu nieruchomości online takim, jak Bnonline.pl.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama