Nowy numer 48/2021 Archiwum

Projektowanie stron www na WordPressie - czy to się opłaca?

Systemy zarządzania treścią (CMS) cieszą się sporym zainteresowaniem wśród mało doświadczonych projektantów stron www, jak i tych o znacznie bardziej zaawansowanych umiejętnościach.

Agencja interaktywna WiWi.pl oferująca tworzenie stron Wordpress - https://wiwi.pl/tworzenie-stron-wordpress-cennik/ szacuje, że ponad 60 procent stron opartych na systemie CMS jest stworzonych na WordPressie. Nic dziwnego, że to oprogramowanie jest obecnie najchętniej wykorzystywane. To przydatne narzędzie przy tworzeniu stron firmowych, należących do dużych przedsiębiorstw czy też po prostu zwykłych wizytówek.

WordPress jest prosty w obsłudze i posiada wiele motywów oraz wtyczek

Jedną z najważniejszych zalet oprogramowania WordPress jest jego prostota obsługi. Jak już zostało wspomniane nie trzeba dysponować żadnymi specjalistycznymi zdolnościami, aby poradzić sobie z obsługą omawianego systemu CMS. Do dyspozycji klientów oddano intuicyjny panel zarządzania, z poziomu którego można dodawać treści, modyfikować je czy też po prostu wdrażać nowe pomysły.

WordPress to również ogrom różnorodnych motywów i wtyczek. Co najważniejsze nie wszystkie z nich są płatne. Istnieje możliwość skorzystania z wielu darmowych elementów. Należy przy tym pamiętać, że instalacja zbyt wielu wtyczek może wpłynąć na obniżoną wydajność całej strony.

Przykładowe strony www na Wordpress wykonane przez agencję interaktywną WiWi.pl:

Projektowanie stron www na WordPressie - czy to się opłaca?

WordPress jest przyjazny SEO i funkcjonalny

Oprogramowanie WordPress jest bardzo przyjazne SEO, a co za tym idzie właściciele stron internetowych nie będą mieć żadnych problemów z optymalizacją stworzonej witryny. Przeprowadzi się skuteczne pozycjonowanie, dzięki któremu witryna zacznie zdobywać najwyższe pozycje w wyszukiwarce Google. To jak najbardziej wskazane, jeśli regularnie chce się pozyskiwać nowych odbiorców.

System jest niezwykle funkcjonalny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć na nim bloga czy też wymarzony portal społecznościowy. Oczywiście wymaga to nieco większego zaangażowania, ale wszystko da się poprowadzić do pomyślnego zakończenia. Dodatkowo oprogramowanie współpracuje z:

- systemami fakturującymi,

- bramkami płatności,

- zewnętrznymi aplikacjami,

- firmami kurierskimi.

Jak widać, zdecydowanie się na WordPress może oznaczać strzał w dziesiątkę. Samo korzystanie z systemu jest darmowe, chociaż trzeba się przygotować na wydatki związane z hostingiem, domeną czy też instalacją płatnych wtyczek i motywów.

WordPress pozwala tworzyć responsywne strony i posiada niezbędne zabezpieczenia

Bardziej wymagające osoby powinny zwrócić uwagę na to, że oprogramowanie CMS WordPress posiada wszystkie niezbędne zabezpieczenia. Wszystko to za sprawą częstych aktualizacji. Podobnie wygląda to z wtyczkami i motywami. Warto być czujnym i wdrażać wszelkie aktualizacje, aby nie narazić się na żadne awarie oraz ataki.

Z pomocą systemu WordPress można tworzyć responsywne strony www, a więc takie, które będą dobrze widoczne na każdym urządzeniu elektronicznym. Nie zawsze trzeba je przecież otwierać na komputerze stacjonarnym.

Projektowanie stron www na WordPressie - czy to się opłaca?

W stworzeniu strony na Wordpress od A do Z pomoże agencja interaktywna WiWi.pl

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama