Nowy numer 42/2021 Archiwum

Internet symetryczny dla wymagającego biznesu

Bezpieczne i szybkie łącze internetowe to podstawa funkcjonowania każdej firmy, która chce się rozwijać i zwiększać swoją wydajność. Odpowiedzią na te potrzeby jest Internet symetryczny. Co to jest i jakie daje korzyści, dowiesz się z artykułu.

Internet symetryczny – co to jest?

Internet symetryczny to typ łącza internetowego, które zapewnia jednakową prędkość pobierania i wysyłania danych. Dzięki temu użytkownik szybko i bez zakłóceń może np. przeglądać strony www, prowadzić wideorozmowy czy kontrolować stany magazynowe online.

W przypadku firm, które chcą się rozwijać i skuteczniej docierać do swoich klientów, idealnym rozwiązaniem jest właśnie Internet symetryczny. I choć ta usługa jest dostępna na rynku stosunkowo od niedawna, to jej popularność rośnie w szybkim tempie. 

Firmy czy instytucje, które zdecydują się zamienić tradycyjny Internet na rzecz symetrycznego, mogą skorzystać np. z usługi Netia BDI (Biznesowy Dostęp do Internetu). Jest to oferta dostępu do szybkiego i niezawodnego Internetu, dedykowanego w szczególności użytkownikom biznesowym.

Prędkość pobierania i wysyłania danych 

Chcąc mieć Internet najlepiej dopasowany do potrzeb, należy zwrócić uwagę na jego dwa parametry: prędkość pobierania danych (download) i prędkość wysyłania danych (upload). Tymczasem wielu dostawców Internetu koncentruje się głównie na komunikacji tego pierwszego parametru, przekonując do swojej oferty zawierającej wysoki download - od 10 Mb/s do nawet 1 Gb/s w bardzo atrakcyjnej cenie.

Są to jednak oferty na Internet asymetryczny, który charakteryzuje się różnymi prędkościami transferu danych w obu kierunkach. W tym przypadku prędkość wysyłania może być nawet 10-krotnie niższa niż prędkość pobierania. Trzeba więc liczyć się z dużo mniejszym komfortem korzystania z sieci. 

Użytkownicy biznesowi potrzebują od połączenia internetowego wysokiej wydajności i niezawodności, a te jest w stanie zapewnić tylko łącze symetryczne o jednakowej prędkości pobierania i wysyłania danych. Warto mieć tego świadomość, dokonując wyboru usługi. 

Internet symetryczny dla firm – korzyści 

Internet symetryczny jest dedykowany przede wszystkim dla firm i instytucji, które realizują swoją działalność w oparciu o Internet (np. portale, klienci hostingowi, banki, uczelnie). Świetnie się on sprawdzi również w przypadku freelancerów i użytkowników prywatnych, którzy np. pracują zdalnie. 

Na przykładzie wspomnianej już usługi Netia BDI, do głównych korzyści Internetu symetrycznego zaliczają się:

  • Szybkość – gwarantowana jednakowo wysoka przepustowość łącza w obu kierunkach, która zapewnia brak przestoju danych, błyskawiczne ładowanie się stron www czy wysyłanie plików.
  • Skalowalność – przepustowość dostosowana do potrzeb użytkownika (od 1Mb/s do 100 Gb/s), którą można zwiększać wraz z rozwojem biznesu.
  • Niezawodność – stabilne i bezpieczne połączenie z dostępem do pomocy technicznej 24h/7 w razie potrzeby diagnozy i usunięcia awarii. 
  • Komfort – brak problemów z przeciążeniem sieci i możliwość zakończenia usługi wydajnym routerem (CPE), który nie ma ograniczeń w ilości i rodzaju przesyłanych danych.

Podsumowując, najkorzystniejszym rozwiązaniem dla wymagających użytkowników jest Internet symetryczny. Gwarantuje on szybki transfer danych i komfort korzystania z sieci, dzięki czemu firmy czy instytucje mogą się skupić na swojej kluczowej działalności i prowadzić ją bardziej efektywnie.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama