Nowy numer 38/2023 Archiwum

Jak ustawić czujnik ruchu w mieszkaniu?

Właściciele domów czy wyższej jakości mieszkań, jeśli tylko mogą ułatwiają maksymalnie wygodę i komfort życia poprzez nowoczesne rozwiązania. Czujniki ruchu w domu czy mieszkaniu należą do jednych z najbardziej popularnych obecnie na rynku nowoczesnych technologii, które są montowane w wyposażeniu miejsc zamieszkania. Tego rodzaju czujnik ruchu może zostać wykorzystany w nowoczesnym systemie oświetlenia jak np. lampy czy lampy wiszące. Nikogo już nie zaskakuje w dzisiejszych czasach tzw. inteligentny dom inaczej zwany Smart Dom. Technologia się rozwija, a sterowanie oświetleniem w domu z poziomu smartfona niewielu zaskakuje. Oczywiście jest jeszcze wiele osób, które korzysta z tradycyjnych, zwykłych rozwiązań, gdzie każdą lampę trzeba uruchomić oddzielnie ale jest, to indywidualna decyzja każdego z nas. Wiadome jest, że starsze pokolenie będzie zupełnie inaczej wyposażało dom lub mieszkanie niż młodsze pokolenie.

Czujniki ruchu 

Na rynku jest dostępnych wiele sklepów i sprzedawców, którzy oferują przeróżne czujniki ruchu. Jednak z wielu ofert najpopularniejsze są dwa rodzaje czujników ruchu. Pierwszy rodzaj czujników ruchu jest powiązany przede wszystkim z systemem alarmowym w domu. Czujniki są elementem większego systemu alarmowego, jego funkcja jest prosta uruchamia się zazwyczaj wtedy, gdy dzieje się coś niepokojącego w domu lub na około niego. Jest to zazwyczaj bardzo głośny sygnał, który ma za zadanie nie tylko wystraszyć potencjalnego złodzieja czy bandytę, ale również zaalarmować np. bliskich sąsiadów czy przechodzących spacerowiczów, że w domu czy mieszkaniu najprawdopodobniej potrzebna jest interwencja np. policji. 

Inteligentne systemy oświetlenia

Drugim rodzajem czujników ruchu jest inteligentny system oświetlenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu w lampach i lampach wiszących, największą korzyść oświetlenia, to oczywiście oszczędność prądu, a zarazem mniejsze opłaty za rachunki za energie elektryczną. Dlatego m.in. dzięki firmom telekomunikacyjnym wiele osób przy zakupie smartfona z telewizją i internetem, decyduje się na podpisanie dodatkowej umowy na dostawę energii.

Ustawienie czujnika ruchu 

W lampach i lampach wiszących z wbudowanym czujnikiem ruchu możemy ustawić trzy parametry. Wartości w każdej chwili można zmienić. Jest to zależne wyłącznie od indywidualnych potrzeb klienta. Większość czujników ruchu na rynku pozwala na ustawienie odpowiednio urządzenia np. na określenie czułości czujnika na ruch i jego zasięg. Ustawienie czasu świecenia naświetlacza od momentu ostatniego wykrycia ruchu, trybu pracy czujnika w dzień i w nocy, który pozwoli ustawić poziom naświetlenia, przy którym załączy się światło w lampach.

Tego rodzaju funkcje są proste w obsłudze, a ich właściwe skonfigurowanie prawidłowych parametrów zapewni nie tylko wygodę w użytkowaniu, ale pozwoli na wydajne i efektywne wykorzystanie oraz korzystanie z inteligentnego oświetlenia. Bogaty wybór lamp i naświetlaczy LED w sklepach stacjonarnych i internetowych daje szeroki wybór produktów odpowiednich do indywidualnych potrzeb i zastosowań.

Naświetlacze LED z czujnikiem wyposażone są w wygodne mechanizmy regulacyjne, za pomocą których można określić ogólny czas naświetlania i czułość urządzenia. Pozwalają również zaoszczędzić energię, a co istotne pełnią rolę pewnego rodzaju powiadomienia, które informuje, że ktoś jest w mieszkaniu czy zbliża się do posesji.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast