Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dekoracje kościoła na ślub, czyli jak efektownie przygotować świątynię do ślubu?

Dekoracja kościoła na ślub może być nie lada wyzwaniem. Wybrane ozdoby muszą pasować zarówno do charakteru uroczystości, jak i spotkać się z aprobatą proboszcza. Powinny także dobrze współgrać z wystrojem świątyni oraz stanowić dla niej efektowne, ale także godne tło. Przygotowanie planu udekorowania kościoła warto rozpocząć od odwiedzania świątyni i przeprowadzenia rozmowy z księdzem, aby wspólnie stworzyć niezapomniany wystrój kościoła na ceremonię zaślubin.

Od czego zacząć dekorowanie świątyni na uroczystość ślubu?

W pierwszej kolejności poleca się porozmawiać na temat swojej wizji wystroju świątyni z księdzem proboszczem. Większość kapłanów przychylnie podchodzi w tej kwestii do koncepcji przyszłych nowożeńców dając im sporą swobodę w zakresie planowania wystroju kościoła. Pewne ograniczenia mogą jednak obowiązywać w zakresie kwiatów, które znajdą się bezpośrednio przy ołtarzu, które muszą układać się w odpowiednią kompozycję. Istotną kwestią jest także możliwość umieszczania ozdób na ławkach lub innych elementach fasady świątyni zwłaszcza, jeśli elementy te są narażone na uszkodzenie.

Warto dowiedzieć się, w jaki sposób bezpiecznie umieścić ozdoby do poszczególnych elementów wyposażenia świątyni, aby nie naruszyć ich struktury. Wszystkie dekoracje kościoła na ślub najlepiej przymocować w nieinwazyjny sposób tak, aby w łatwy sposób można je było zdjąć po zakończonej uroczystości. Powszechnie przyjętą praktyką jest natomiast pozostawienie kwiatów i stroików przy ołtarzu, aby jeszcze przez kilka dni cieszyły oczy wiernych. Wybierając i planując ozdoby warto kierować się zasadą, że dekoracje kościoła na ślub powinny wydobywać piękno wnętrza oraz je podkreślać. Warto postawić więc na takie elementy dekoracyjne, które będą dobrze współgrały z estetyką i charakterem konkretnej świątyni.

Jakie dekoracje kościoła na ślub do nowoczesnej świątyni, a jakie do drewnianego kościoła?

Dekoracje kościoła na ślub muszą być dopasowane do stylu oraz wystroju świątyni, w której się znajdą. Zupełnie inne ozdoby wykorzystamy bowiem do przystrojenia kościoła utrzymanego w nowoczesnej stylistyce nuż zabytkowej świątyni, w której wystroju dominuje drewno. Nowoczesne świątynie charakteryzują się minimalistycznym stylem i na pierwszy rzut oka mogą prezentować się nieco surowo. Bardzo dobrze z ich klimatem współgrają dekoracje o podobnym charakterze – świetnie sprawdzą się tu minimalistyczne bukiety mocowane do ławek, szarfy i wstęgi oraz ozdobne lampiony o prostych kształtach i formach.

Zabytkowe, drewniane kościoły to zwykle niewielkie świątynie, które nie powinny zostać nadmiernie przeładowane ozdobami. W takich wnętrzach najlepiej będą prezentowały się niewielkie kompozycje kwiatowe, zielone gałązki oraz większe bukiety ustawione tuż przy ołtarzu. Warto natomiast zrezygnować z wszelkich materiałowych dekoracji, tiulów oraz dużych stroików, które mogą nadmiernie przeładowywać wizualnie wnętrze oraz przyćmiewać jego pierwotny charakter. Na wykorzystanie najbardziej dekoracyjnych elementy ozdobnych pozwalają natomiast monumentalne świątynie w stylu barokowym, których wnętrza aż się proszą o wyraziste i dekoracyjne ozdoby.

Szeroka oferta dekoracji kościoła na ślub w sklepie ślubnym Wesele z klasą - pod adresem www: https://produkty.weselezklasa.pl/kategoria/26/dekoracja-kosciola-slub/

 

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama