Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dewocjonalia – co wybrać na prezent z okazji I Komunii Świętej?

Jako chrześcijanie potrzebujemy drobnych przedmiotów kultu religijnego, które są dla nas wsparciem w codziennej modlitwie i pomagają wielbić Pana Boga. Takimi elementami są dewocjonalia, które można nabyć w specjalnych sklepach. Warto zastanowić się nad zakupem tego typu dodatku do prezentu komunijnego, by podkreślić duchowy charakter tego wydarzenia, zamiast skupiać się na konsumpcjonizmie. Co można podarować dziecku? Podpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Dewocjonalia – czy to dobry pomysł na prezent?

Podczas kompletowania prezentu dla dziecka pierwszokomunijnego warto odwiedzić sklep z dewocjonaliami i sprawdzić jego ofertę. Znajdziemy w nim artykuły liturgiczne, dekoracje religijne na Boże Narodzenie czy Wielkanoc, artykuły religijne w przystępnych cenach (figurki, różańce, krzyż). Wszystko to przypomina nam o duchowym wymiarze naszego życia, skłania do modlitwy i zadumy. Oczywiście wiadomo, że dzieci uwielbiają prezenty – zabawki, gadżety elektroniczne, różnego rodzaju sprzęt rekreacyjny. Większość z nas z rozrzewnieniem wspomina otrzymane w czasie komunii rower czy zegarek. Jednak to te symboliczne prezenty i dewocjonalia o duchowym wymiarze pozostawiają ślad w sercu i przypominają, czym jest wiara.

Sklep internetowy z dewocjonaliami – co wybrać na prezent?

Dokonując zakupu dewocjonaliów, trzeba wiedzieć, na co się zdecydować. Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka, dlatego trzeba dostosować prezenty do jego wieku i etapu rozwoju, a także wziąć pod uwagę, by stanowiły wartościowe pamiątki. Można zatem podarować: medalik, książki religijne (na przykład o życiu różnych świętych, jak św. Józef lub album o zabytkowych kościołach w regionie, wartych odwiedzenia), piękne wydanie Biblii ilustrowanej, różaniec o zdobionych paciorkach, figurka świętego lub świętej (może być to imienniczka lub imiennik obdarowywanego dziecka) bądź figurka anioła. Dobrym pomysłem jest także łańcuszek z krzyżykiem (warto podkreślić, że nadaje się zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki). Słowem: każdy znajdzie coś dla siebie. Do prezentu warto dołączyć kartkę z wypisanymi własnoręcznie życzeniami błogosławieństwa Bożego.

Gdzie kupić prezent na pierwszą Komunię Świętą?

Sklepy z dewocjonaliami dostępne są w zasadzie w każdym mieście. Prezenty można więc wybrać osobiście. Nie zawsze w ofercie sklepów stacjonarnych jest jednak dokładnie to, co byśmy chcieli. Czasem zwyczajnie nie ma dostępu do takiego miejsca lub nie odpowiadają nam godziny otwarcia. Warto wówczas skorzystać ze sklepów internetowych, sprawdzających ich stronę. Atutem jest fakt, że często oferują one takie udogodnienia, jak darmowa dostawa lub dodawane do zamówienia dodatkowe dekoracyjne opakowanie na prezent. Warto więc zacząć poszukiwania prezentu od zapoznania się z ofertą sklepu internetowego z dewocjonaliami. Znajduje się z nim z pewnością znacznie więcej asortymentu niż na małym zwykle metrażu stacjonarnych sklepików. Szybka darmowa wysyłka zapewni otrzymanie prezentu przed uroczystością.

Czy prezenty materialne są ważne? Jak znaleźć złoty środek?

Komunia to jeden z najważniejszych sakramentów, jakie przyjmujemy jako katolicy. Przystąpienie do niego po raz pierwszy jest źródłem radości i wielu emocji dla całej rodziny. Pamiętajmy, aby nie skupiać się tylko na „eventowej” stronie tego wydarzenia, czyli na oprawie, lokalu, podanych podczas przyjęcia potrawach i prezentach, które zaledwie na chwilę ucieszą dziecko. Dzieci uczą się, naśladując dorosłych. Pokażmy im więc, co tak naprawdę ma znaczenie. Noszony przy sercu łańcuszek z krzyżykiem, medalik, położona obok łóżka ilustrowana Biblia, czytana co wieczór z rodzicami, skłaniające do zadumy krzyże, książki religijne czy też zdobiony różaniec z delikatnymi paciorkami – wszystko to stanowi esencję kultywowania naszej wiary i religii.

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach – zapisz się na newsletter sklepu.

To dobry pomysł, aby już na kilka miesięcy przed uroczystością śledzić nowości i promocje, jakie oferuje producent. Można wówczas wybrać niepowtarzalny i piękny prezent w korzystnej cenie. 

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama