Nowy numer 38/2021 Archiwum

Odbiór mieszkania w Warszawie

Zakup nowego mieszkania to z jednej strony ogromna radość i satysfakcja, a z drugiej stres. Kredyty, decyzje, zakupy czy też poszukiwanie fachowców mogą być męczące, ale warto odpowiednio przygotować się do tego, by wprowadzić się do nowego M.

Odbiór mieszkania - coraz popularniejsza usługa dla nabywców nieruchomości

Niezwykle istotną czynnością jest odbiór mieszkania. To niezbędna formalność, do której trzeba się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim euforia z powodu, że możemy się już urządzać, nie powinna przysłonić nam trzeźwej oceny sytuacji. Najlepiej jest zabrać ze sobą specjalistę dziedzinie odbiorów mieszkań, który odniesie się do standardów wykończenia lokalu, oszacuje zgodność mieszkania z umową także na podstawie obowiązującego prawa. W odbiorach mieszkań od dewelopera pomaga m.in. firma Pewny Lokal. Firma działa w całej Polsce, ale swoje biuro wynajmuje w Warszawie od Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów. Siedziba firmy inżynieryjnej Pewny Lokal znajdue się w należącym do Prowincji budynku biurowym przylegającym do Parafii i Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej na warszawskiej Pradze.

Jak zaplanować odbiór mieszkania?

Odbiór mieszkania we Wrocławiu

Odbiór techniczny mieszkania przede wszystkim ma na celu wykrycie i wskazanie ewentualnych niedoróbek czy nieprawidłowości. Z zasady, jeśli nie zostaną one określone w tym momencie, to trzeba będzie je poprawiać na własny koszt. Odbiory mieszkań są prowadzone przez specjalistów, więc można liczyć na wsparcie osób, które znają się na tym, co sprawdzić i jak przygotować protokół, a tym samym zadbać o swoje prawa. Jeśli nie znamy się  na budownictwie i nie mamy wiedzy, jakie parametry, wymagania techniczne czy badanie termowizyjne nieruchomość musi mieć, warto zaprosić do współpracy fachowca, który przeprowadzi odbiór domu. Nie chodzi o to, by na siłę wytykać deweloperowi błędy, bo każdemu zależy na dobrych opiniach wśród klientów, ale warto zadbać o to, by mieszkanie zostało oddane w takim stanie, na jaki się umówiliście. 

Czym jest protokół odbioru mieszkania?

Odbiór techniczny nieruchomości może trochę trwać. Warto być zrelaksowanym, wiedzieć, na co zwracać uwagę, a także dać sobie trochę czasu, by obejrzeć detale bardzo dokładnie. Warto wyznaczyć termin odbioru w ciągu dnia, gdy wpadające do wnętrza słońce może obnażyć niedoróbki. Przy odbiorze mieszkania warto również mieć podstawowe narzędzia takie jak kątomierz, poziomica, miarka oraz próbnik – śrubokręt sprawdzający działanie gniazdek elektrycznych. Z nimi poradzi sobie nawet laik, a pomogą one sprawdzić ważne elementy, których nie widać na pierwszy rzut oka.

Zadbaj o odbiór techniczny mieszkania

Przy odbiorach mieszkań warto sprawdzić pion i poziom ścian, posadzek, balkonów, otworów na drzwi wewnętrzne. Poza tym kontroli powinny podlegać wymiary pomieszczeń, a także rozmieszczenie instalacji wodnej i kanalizacyjnej. W pewien sposób odbiory mieszkań są kontrolą, czy wszystko zostało zrobione zgodnie z umową. Ten stan wpisuje się właśnie w protokół odbioru.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama